Park&Ride – budowa idzie pełną parą

1

Przy ul. Barnima trwają intensywne prace – zarówno przy budowie parkingu Park&Ride, jak i modernizacji samej ulicy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku będzie tam 300 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, zatoki dla autokarów, stojaki na rowery.

Tylko we wrześniu wykonano około 2 tys. m3 wykopów i położono 1,5 tys. m2 podbudowy z mrozoodpornego kruszywa. Widać już fundamenty i fragmenty ścian budynku socjalno-biurowo-usługowego. W ul. Barnima zakończono budowę kanalizacji deszczowej. Wykonawca zaczął też prace elektroenergetyczne. Sprzyjająca pogoda pozwala na prowadzenie wszystkich robót zgodnie z planem.

Z nowego parkingu skorzystają kierowcy, ale również pasażerowie transportu zbiorowego. Na Park&Ride będzie można zostawić auto lub rower i przesiąść się do pociągu, busa lub komunikacji miejskiej. Taką zmianę ułatwi lokalizacja – łatwe dojście do dworca PKP nowym chodnikiem i bliskość Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Park&Ride to projekt kompleksowy. Uzupełni go przebudowywana ul. Barnima – z szerszą jezdnią, nowym chodnikiem, ścieżką rowerową i odpowiednim oświetleniem. Wartość całej inwestycji to około 20 mln zł.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPomagają dobrym słowem
Następny artykułEskaubei & Tomek Nowak Quartet: „Prawda, szacunek, jazz, hip hop”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj