Pomagają dobrym słowem

0

12 333 70 88 – pod tym numerem codziennie czekają ludzie, którzy wspierają seniorów w codziennych problemach. Można zadzwonić po pomoc w konkretnej sytuacji albo tak po prostu, aby porozmawiać z kimś życzliwym. Bezpłatna linia jest czynna każdego dnia w godzinach 10:00-12:00 i 17:00-19:00.

Z darmowego wsparcia mogą skorzystać seniorzy z całej Polski. Warto zapisać ten numer i przekazać go także bliskim osobom starszym – sąsiadom, znajomym i członkom rodziny. Taka pomoc może się przydać w różnych momentach. To nie tylko wsparcie w rozwiązywaniu problemów, ale również okazja do codziennej, zwykłej rozmowy, której – zwłaszcza seniorom – często brakuje. Pod telefonem czekają terapeuci i psycholodzy związani ze Szlachetną Paczką.

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej znanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 r. Wolontariusze i darczyńcy nie zajmują się tylko przygotowywaniem tytułowych paczek. Opiekują się potrzebującymi przez cały rok i szukają kolejnych osób w trudnej sytuacji życiowej. Oferują zarówno wsparcie materialne, jak i pomoc mentalną.\

(r)

Poprzedni artykuł„Unia to my”, „Ja zostaję”, „Kocham cię, Europo!”
Następny artykułPark&Ride – budowa idzie pełną parą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj