LKS Feniks Pesta Stargard. Spisali się na piątkę

0

Dziesięciu reprezentantów Feniksa wzięło udział w VI Gali Zapaśniczej i Memoriale im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Pelplinie. Pięcioro z nich wróciło z medalami.

W mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju, oprócz krajowych przedstawicieli poszczególnych klubów, udział wzięli reprezentanci Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Litwy.

LKS Feniks Pesta Stargard miał swoją 10-osobową obsadę.

Najlepszy występ zanotowała Zuzanna Sokołowska (kat. 42 kg), która stanęła na najwyższym stopniu podium. Jakub  Przybylski (kat. 52 kg) zdobył srebrny krążek. Z kolei Oliwia Jędrzejczak (kat. 39 kg), Maja Pawlikowska (kat. 30 kg) oraz Jakub Król (kat. 48 kg) zajęli miejsce trzecie.

Pozostałym reprezentantom Feniksa, którzy znaleźli się poza strefą medalową, poszło następująco:

Bartek Kiszka (kat. 48 kg) – 2 wygrane i 2 przegrane,

Michał Matwiejczyk (kat. 52 kg) – 2 przegrane,

Oliwier Danielewski (kat. 48 kg) – 1 wygrana i 2 przegrane,

Mateusz Kubiak (kat. 40 kg) – 1 wygrana i 2 przegrane,

Łukasz Gocół (kat. 48 kg) – 1 wygrana i 2 przegrane.

– Takie zawody, to cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje wraz z ciężkimi treningami w przyszłości – podsumował trener Mariusz Kucharczyk.

oprac. mk, fot. – źródło: LKS Feniks