Joanna „Jyoti” Szala. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje mandala

0

Dobiega końca wystawa mandali i makram boho Joanny „Jyoti” Szali w Bramie Wałowej. Poza tymi pracami autorka prezentuje też uplecione przez siebie wdzianka, wianki i przedmioty z recyklingu.

Drobna, pełna wdzięku, kreatywna, wszechstronna – „Jyoti” budzi ciekawość.

Swoją wystawę otworzyła pokazem mody z jej rękodziełem w różnym wydaniu – w otoczeniu wykonanych przez nią mandal.

Pochodzi ze Stargardu. Szeroko pojętą sztuką zajmuje się od zawsze. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje mandala, która przez lata przyjmowała różne formy i wciąż ewoluuje. Używa różnych technik, a jej ulubionymi są mixed media i recykling. Zajmuje się też makramą, plecie sznurkowe wdzianka, szmaciane wianki i naszyjniki, dzierga na szydełku – wszystko w stylu boho.

Jak mówi, swoją twórczością dotyka kostiumografii, tworząc m.in. fantazyjne nakrycia głowy i okularowe wariacje.

– Inspiracje znajduję w naturze i sztuce etnicznej oraz w dziedzinie duchowych podróży, głównie w duchu non – duality – mówi autorka wystawy.

Joanna posługuje się pseudonimem artystycznym „Jyoti”, które jest hinduskim imieniem oznaczającym światło.

W roku 2017 wzięła udział w pierwszym ArtFestiwalu Stargard, pokazując po raz pierwszy swoja twórczość. Od tego czasu miała wiele wystaw – indywidualnych i zbiorowych. Od 2018 r. jest członkiem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama.

Muzyczną oprawę wernisażu zapewnił Adrian Kochman jako Magnetronic. DJ zaprezentował nam set w stylistyce folktronica / ethno. Dobrze się tego słuchało.

Kontakt z Joanną „Jyoti” Szalą: jyoti789.blogspot.com; e-mail: [email protected]; tel. 692 971 196; facebook.com/Joanna.szala.9

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułGrzyboGranie. Na finał mistrz – Lech Janerka!
Następny artykułKwietniki w jesiennej szacie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj