Nagroda dla kierowcy MPK, który pomógł napadniętemu pasażerowi z niepełnosprawnością

1

Bogdan Motyl udowodnił, że dla kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze. Nie zawahał się zareagować, gdy podczas jednego z kursów był świadkiem napaści na pasażera. Kierowca pomógł napadniętemu mężczyźnie, narażając swoje zdrowie.

Bohaterski kierowca spotkał się z prezydentem Rafałem Zającem i prezesem MPK Janem Gumułą, żeby przyjąć wyrazy uznania i gratulacje.

– Zdarzają się w życiu takie dni, kiedy musimy sprawdzić naszą odwagę. Cieszę się, że za kierownicą miejskiego autobusu zasiada tak odpowiedzialny człowiek, który – mając na uwadze przede wszystkim dobro pasażerów – zareagował w niebezpiecznej sytuacji. To bez wątpienia bardzo wymagająca praca. Każdego dnia, podczas każdego kursu, kierowcy są przecież odpowiedzialni za szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców – mówi prezydent Rafał Zając.

Do zdarzenia doszło w autobusie linii nr 8. Wieczorem na przystanku w centrum miasta do pojazdu wsiadło czterech młodych ludzi, którzy zachowywali się nieodpowiednio. Jeden z pasażerów zwrócił im uwagę, za co został zaatakowany. Bogdan Motyl zareagował natychmiast – wezwał policję, zatrzymał autobus i zaczął udzielać pomocy napadniętemu mężczyźnie, który był osobą z niepełnosprawnością. Kierowca zachował opanowanie i refleks, zatrzymując napastnika aż do przyjazdu policji.

Bogdan Motyl za postawę godną naśladowania otrzymał zegarek.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSą pieniądze na nowe piece i ocieplenie budynków jednorodzinnych
Następny artykułIII liga. Błękitni rozstrzelani, w Kluczevii bez zmian


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj