PGE Spójnia Stargard. Wygrana z show Ericka Neala

0

Podopieczni Marka Łukomskiego wygrali trzeci mecz z rzędu. Po dwóch zwycięstwach u siebie, tym razem pokonali na wyjeździe Polski Cukier Pszczółka Start Lublin.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin – PGE Spójnia 82:97 (17:18, 17:21, 26:25, 22:33)

Polski Cukier: Lamb 22, Carter 16, Taylor 12, Dziemba 11, De Cosey 8, Kostrzewski 7, Szymański 4, Jaszke 2, Stopierzyński 0, Ciechociński 0, Obarek 0

PGE: Neal 39, Zohore 18, Młynarski 15, Szymkiewicz 11, Gray 5, O’brien 5. Niedźwiecki 4, Szmit 0, Zając 0, Korolczuk 0, Grudziński 0

Tradycyjnie początek spotkania należał do rywali i w połowie pierwszej kwarty to Start prowadził 13:5. Kiedy jednak skuteczność w szeregach gospodarzy zaczęła szwankować, do punktowania wzięli się stargardzianie. Szczególnie „trójki” Kacpra Młynarskiego przyczyniły się do tego, że po 10 minutach gry wynik był minimalnie korzystny dla Spójni (17:18).

W drugiej odsłonie zespoły szły łeb w łeb i dopiero na minutę przed zejściem do szatni Spójnia, a dokładnie Daniel Szymkiewicz i Erick Neal swoimi „trójkami” zapewnili 8-punktowe prowadzenie. Ostatecznie stopniało ono jednak do 6 oczek po również celnym rzucie zza linii 3,75m Mateusza Dziemby.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Zniwelowali je, a następnie zaczęli odskakiwać. W okolicach połowy trzeciej kwarty Start prowadził 7 punktami (51:44). Później jednak lepszą skuteczność miała Spójnia i to ona tę część meczu kończyła z przewagą 4 oczek.

W czwartej kwarcie dystans na korzyść stargardzian powiększył się do 13 punktów i mimo że Start próbował odpowiadać, w szeregach Spójni pod koszem brylował Jonas Zohore. Później swój show rozpoczął Erick Neal, trafiając zarówno za „2”, jak i za „3” (jego wynik w całym meczu to 39 pkt.!). Przewaga gości sięgnęła 20 oczek. Start nieco zminimalizował straty i ostatecznie przegrał różnicą 15 oczek.

Podopieczni Marka Łukomskiego zagrają teraz 4 listopada (środa), podejmując Zastal BC Zielona Góra. Początek meczu o godz.17:30.

Poprzedni artykułZaduszki Jazzowe 2021 w Piwnicy TPS
Następny artykułIII liga. Kluczevia z pierwszym zwycięstwem, Błękitni też wygrani