Trwa przełączanie numeru 998 na 112

0

Zgłoszenia kierowane na numer 998 będą odbierane przez operatorów numerów alarmowych 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie. Zmiana pozwoli odciążyć dyspozytorów i dyżurnych PSP oraz umożliwi im pełne zaangażowanie się w zarządzanie siłami, którymi dysponują.

To kolejny etap ujednolicenia w Polsce sposobu zgłaszania zdarzeń wymagających interwencji służb na numery alarmowe: 997, 998 i 999.

– Numer alarmowy 998 w dalszym ciągu będzie aktywny. Jednak dzięki zmianie, do Państwowej Straży Pożarnej będą kierowane tylko zgłoszenia wymagające interwencji strażaków – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. – Zintegrowany system teleinformatyczny pozwala na poinformowanie o zdarzeniu przez operatora numerów alarmowych 112 wszystkich niezbędnych przy zdarzeniu służb jednocześnie, co skraca czas ich reakcji.

Przełączanie numeru 998 trwa od 26 października – w pierwszej kolejności na nr 112 przekierowano połączenia wpływające dotychczas do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. W kolejnych dniach przełączane będą wszystkie komendy powiatowe PSP. We wtorek 4 listopada o godz. 13.00 planowane jest ostatnie przełączenie – Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu.

(r), fot. – źródło: ZUW Szczecin

Poprzedni artykułMAH bogatszy o XVIII-wieczny dzwon. Choć nie ma serca i tak jest piękny
Następny artykułPodsumowanie akcji „Znicz” na terenie naszego powiatu. Było zrozumienie i cierpliwość


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj