Podsumowanie akcji „Znicz” na terenie naszego powiatu. Było zrozumienie i cierpliwość

0

Zakończyły się tegoroczne policyjne działania „Znicz”. Od piątku stargardzcy funkcjonariusze przez cztery dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch, policjanci ręcznie nim kierowali. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.

Funkcjonariusze drogówki wspierani byli przez mundurowych innych pionów stargardzkiej policji. Wszyscy służyli pomocą i informacją, a jednocześnie dbali, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

– Policjanci drogówki, w tym funkcjonariusze z grupy Speed, w miniony weekend oraz dzień Wszystkich Świętych ujawnili łącznie 236 wykroczeń. 113 z tej liczby stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości. Pozostałe wykroczenia to między innymi nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. 18 wykroczeń popełnionych zostało przez pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu – informuje podkom. Krzysztof  Wojsznarowicz ze stargardzkiej komendy policji.

Od piątku do wtorkowego poranka na terenie naszego powiatu doszło do 14 niegroźnych kolizji drogowych. Stargardzcy policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Nie doszło do wypadków drogowych.

Z kolei policjanci patrolówki w analizowanym okresie podjęli 259 interwencji, legitymując 984 osoby. Zatrzymanych zostało 12 sprawców przestępstw. Funkcjonariusze ujawnili także blisko 50 sprawców wykroczeń porządkowych.

Służba w okolicach cmentarzy powodowała, że kierowcy zachowywali się rozsądniej, a piesi mogli czuć się bezpieczniej. Wzajemne zrozumienie i wyrozumiałość sprawiły, że w tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

(r)

Poprzedni artykułTrwa przełączanie numeru 998 na 112
Następny artykułPobiegną dla Niepodległej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj