SCN. Będą kolejne wydarzenia: dla seniorów, andrzejki, mikołajki i sylwester  

0

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY otworzyło się dla zwiedzających 16 października. Jak pierwsze dwa tygodnie działalności ocenia kierownik Ernest Warych?

– W piątek 29 października przekroczyliśmy liczbę 1000 odwiedzających. Głównie były to grupy szkolne ze Stargardu, ale też z okolicznych miejscowości, takich jak Suchań, Żukowo czy Gryfice. Odwiedziła nas też grupa uczniów z Hiszpanii, których nasi edukatorzy oprowadzali w języku angielskim – opowiada kierownik. – Z kolei w czwartkowe i piątkowe popołudnia oraz w weekendy przyjmujemy zwiedzających indywidualnych. Niekiedy dzieci, które raz były u nas z klasą, namawiają rodziców na ponowną wizytę, tym razem rodzinną. To zupełnie inne doświadczenie – można zapoznać się z eksponatami bez pośpiechu, w większym skupieniu rozpracowywać wszystkie ich tajniki i zobaczyć, jak wiele można nauczyć się od własnych dzieci.

Halloweenowe zwiedzanie z upiorną muzyką

W niedzielę w FILARACH odbyło się pierwsze tematyczne wydarzenie – Nawiedzona Kamienica, czyli halloweenowe zwiedzanie SCN. Impreza okazała się wielkim sukcesem. Organizatorzy zadbali o przystrojenie wystawy i stworzenie atmosfery z dreszczowca poprzez upiorną muzykę i przygaszone światła. Przebrani byli nie tylko edukatorzy, ale też zdecydowana większość zwiedzających. Zarówno dzieci, jak i dorośli, chętnie korzystali z propozycji malowania twarzy na najwyższym piętrze i pozowania do zdjęć na ściance. Pamiątkowe portrety robili gościom członkowie grupy Fokus Pokus – młodzieżowego koła pasjonatów fotografii i filmu. Dodatkową atrakcją były rozdawane słodkości i gadżety.

– W wydarzeniu wzięło udział niemal 300 osób – mówi Małgorzata Kowcun z SCN. – Na popołudniowo-wieczorne godziny mieliśmy wyprzedane wszystkie bilety dostępne online, oprócz tego pojawiło się sporo osób, które kupiły wejściówki na miejscu. Praktycznie wszystkie dzieciaki i spora część dorosłych przyszła ucharakteryzowana, co w połączeniu z halloweenową scenografią naszych sal wystawowych i zabawową atmosferą robiło naprawdę niesamowity, imprezowy klimat.

Po sylwestrze będzie się działo jeszcze więcej

Pytani o kolejne tematyczne wydarzenia, pracownicy SCN zapewniają: będzie wiele eventów.

– W środę 10 listopada mamy Godziny dla Seniorów. Będzie to czas, w którym dostosujemy tryb zwiedzania do ich potrzeb – zapowiada Anita Kubera, odpowiedzialna za rezerwacje grupowe. – Później, w sobotę 27 listopada, organizujemy andrzejki, ale nietypowe – bo dla singli. Będzie to zabawa tylko dla dorosłych. Natomiast 5 grudnia, w niedzielę, będą filarowe mikołajki. To jeszcze nie koniec naszych planów na 2021 rok, a po sylwestrze będzie się działo jeszcze więcej!

(r)

fot. Małgorzata Kowcun

Poprzedni artykułKu przestrodze. Dzieci niszczą publiczne mienie, rodzice naprawiają
Następny artykułSKM kiedy i gdzie chcesz


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj