Schronisko w Kiczarowie. Będzie kolejny remont

0

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowe w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. W ramach inwestycji pojawią się tam m.in. nowe budy dla czworonogów, a dwa budynki połączy śluza zabezpieczająca. Miasto przeznaczy na te roboty prawie 90 tys. zł.

– Wymienione zostanie ogrodzenie z siatki stalowej. Wzdłuż jednego z boksów zamontowana będzie nowa rynna i drzwi wykonane ze stali kwasoodpornej. Między dwoma budynkami pojawi się śluza – czyli zabezpieczenie w formie ogrodzenia z siatki o wysokości około 3 m wraz z furtką – informuje magistrat.

Prace w schronisku powinny się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Miasto wciąż inwestuje w poprawę warunków w tej placówce. W zeszłym roku remontu doczekały się boksy dla zwierząt. Zmodernizowany też został budynek administracyjno-biurowy. Z kolei w 2019 r., m.in. nad gabinetem weterynaryjnym oraz pomieszczeniami, w których przebywają zwierzęta po kastracji, wymieniony został dach.

Chętni cały czas mogą adoptować jakiegoś zwierzaka ze schroniska. Na FB placówki czytamy: „Oto stargardzkie bezdomniaki. Wszystkie wspaniałe do przytulania i biegania. Może komuś wpadnie któryś w oko. Dzięki pracownikom schroniska uwielbiają ludzi.”

(r)

fot. FB/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie

Poprzedni artykułSzczepienia na Wyszyńskiego
Następny artykułSCK. Zbigniew Bajek i Zbigniew Szot: „Świątynia i morze”. Konfrontacja dająca możliwość dialogu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj