SARL dofinansuje remonty

0

Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego rozpoczęła przyjmowanie wniosków o tzw. pożyczkę miejską. Mogą z nich skorzystać m.in. wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. To szansa na modernizację kolejnych budynków w naszym mieście. SARL dofinansuje remonty o wartości nawet do 1 mln zł.

Pożyczka miejska może być przeznaczona na rewitalizację, modernizację, adaptację lub zmianę sposobu użytkowania różnych obiektów budowlanych – np. kamienic. Prace obejmują m.in. remont dachu, ocieplenie ścian, ale również wymianę wind lub instalację czujników czadu i gazu. Szczegółowe informacje o tej formie wsparcia są tutaj. Środki na pożyczki miejskie obsługiwane przez SARL pochodzą z Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Okres spłaty takiego kredytu to maksymalnie 15 lat. Pożyczka miejska ma stałe oprocentowanie – już od 1,24% rocznie. O wsparcie w remoncie mogą się starać spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, ale także jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego posiadające osobowość prawną oraz TBS-y.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułFinisaż Mistrza Balonia
Następny artykułSeniorzy wytańczyli 5 medali


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj