KP PSP. Nowe stanowisko kierowania – szybsza reakcja na sytuacje kryzysowe

0

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie otwarte zostało zmodernizowane stanowisko kierowania komendanta powiatowego. Jest to miejsce, w którym dyżurni funkcjonariusze przez całą dobę przyjmują zgłoszenia alarmowe. Łączna wartość przedsięwzięcia to ponad 1,3 mln zł.

Zmodernizowane stanowisko kierowania jest dostosowane do wszystkich wymogów komunikacyjnych. Dzięki inwestycji nowoczesny system łączności objął cały powiat stargardzki, a także część województwa. W samochodach pojawiły się cyfrowe radia. Nowy sprzęt ułatwia koordynowanie działań ratowniczych, a tym samym – szybszą reakcję na sytuacje kryzysowe. Sprawny obieg informacji jest konieczny przy zdarzeniach, w których liczy się każda minuta. To nie tylko pożary, ale również np. powodzie czy zniszczenia spowodowane przez silny wiatr.

Podczas uroczystości wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe:

– na stopień podoficerski (stopień aspiranta) awansował mł. asp. Rafał Węgrzyn,

– stopień starszego ogniomistrza otrzymali: ogn. Łukasz Antosik, ogn. Kordian Molik, ogn. Marcin Dudziński.

Decyzją kapituły Zachodniopomorskiego Krzyża Świętego Floriana zostali wyróżnieni: wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki – Złotym Krzyżem oraz prezydent Stargardu Rafał Zając – Srebrnym Krzyżem.

Miasto regularnie wspiera stargardzką straż pożarną. Tylko w tym roku KPPSP otrzyma w sumie ponad 300 tys. zł dofinansowania. Pieniądze już pozwoliły na modernizację pomieszczeń w budynku przy ul. Bogusława IV 21 – gdzie stworzono zmodernizowane stanowisko kierowania – i ułatwienie dostępu do komendy osobom z niepełnosprawnościami. Kolejne wsparcie to dofinansowanie zakupu dwóch samochodów. Jeszcze w tym roku strażacy z naszego miasta otrzymają też sprzęt przydatny podczas powodzi i podtopień. Będzie to odkurzacz do wypompowywania wody i osuszacz powietrza.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułSeniorzy wytańczyli 5 medali
Następny artykułKoncert ukraińskich pieśni ludowych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj