Oszustwo na pulsoksymetr

0

TVP3 Szczecin informuje o kolejnych próbach naciągania starszych osób na rzekomo nadzwyczajne, promocyjne oferty. Mieszkanka Szczecina, zaproszona na pokaz i odbiór bezpłatnego pulsoksymetru, została nakłoniona do podpisania umowy na zakup sprzętu w wysokości 5,9 tys. zł. Aby raty były mniejsze, wpłaciła 2 tys. zł zaliczki.

To zdarzenie jest ostrzeżeniem, by nie dokonywać pochopnie zakupów podczas pokazów i nie podpisywać nieprzemyślanych umów. Oszuści wiedzą, jak do tego przekonać.

Tymczasem bezpłatny pulsoksymetr dostarcza pacjentom Poczta Polska w ramach rządowego programu Domowej Opieki Medycznej. Niewielki aparat, służący do pomiaru zawartości tlenu we krwi, otrzymują osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

– Pacjenci, którzy ukończyli 55 lat, otrzymują pulsoksymetr automatycznie. Osoby młodsze, aby go otrzymać, wypełniają formularz Domowej Opieki Medycznej na stronie Ministerstwa Zdrowia lub kwalifikowani są do programu przez lekarza POZ – informuje Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego OW NFZ.

Pulsoksymetr dostarcza pracownik Poczty Polskiej. Pacjent jest o tym uprzedzany SMS-em. Cała usługa jest całkowicie bezpłatna!

(r)

fot. – źródło: https://pacjent.gov.pl

Poprzedni artykułKolegiata w fotografii – na różne sposoby
Następny artykułNagrody dla twórców kalendarza na 2022 rok


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj