Ochronić się przed HPV

0

W ramach projektu „Stop HPV” 12-latki ze Stargardu mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego.

Rusza profilaktyczna akcja, której głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia zachorowalności na HPV wśród 1.203 dziewczynek w wieku 12 lat – mieszkanek województwa zachodniopomorskiego – subregionu stargardzkiego, obejmującego powiaty: stargardzki, choszczeński, pyrzycki, myśliborski i gryfiński.

Ma ona zabezpieczyć szczepionką przeciwko wirusowi HPV 12-letnie dziewczynki oraz edukować w sprawie zachorowalności na raka szyjki macicy, sromu, pochwy, odbytu oraz brodawek narządów płciowych.

Wirus brodawczaka ludzkiego to stan przednowotworowy. Rak szyjki macicy jest drugim, najczęściej występującym, nowotworem wśród kobiet i trzecią – co do częstości – przyczyną zgonów na świecie. Województwo zachodniopomorskie plasuje się na drugim miejscu w Polsce pod względem najwyższej umieralności z powodu tego typu raka. Dzieje się tak również dlatego, że świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą śmiertelny wirus HPV, wciąż jest bardzo niska.

Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2022 roku.

Szczegółowe informacje na jego temat znajdują się tutaj. Zgłoszenia są przyjmowane tutaj oraz w przychodni NZOZ WIATROW, ul. Niedziałkowskiego 2B/5, Choszczno, tel. 601 529 311.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WZ 2014-2020.

(r)

fot. – źródło: www.stophpv.eu/zachodniopomorskie/

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Przegrali, ale nie z kretesem
Następny artykułNSH. Archeologia, ludwisarstwo w średniowiecznym Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj