Seniority wirują na scenie już 5 lat

0

Energia, atrakcyjne układy i dopracowane stylizacje – to właśnie zespół taneczny Seniority, który od 5 lat działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest znana publiczności również poza Stargardem. Występuje na wielu wydarzeniach. Swój jubileusz świętowała przy okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Były kwiaty, serdeczne życzenia i prezenty.

– Jesteśmy dumni z tego, jak Seniority reprezentują Stargard na zewnątrz. Stanowią dobrą reklamę UTW. Swoim uśmiechem, przepięknym tańcem i aktywnością zachęcają do dołączenia w szeregi uniwersytetu. Pokazują, że można wspaniale spędzać czas. Taniec w ich wydaniu niesie naprawdę dobrą energię. Widać, że wkładają dużo siły w przygotowywanie coraz nowszych programów oraz że śledzą na bieżąco trendy. Dziękujemy za wszystkie wspaniałe chwile, w których obserwujemy was na scenie. Życzę wielu udanych występów i ogromnej satysfakcji z tej aktywności – mówi prezydent Rafał Zając.

Seniority to grupa składająca się z uczestniczek sekcji tanecznej UTW. Ich występy uświetniają wiele wydarzeń i zawsze spotykają się z dobrym odbiorem publiczności. Panie mają na swoim koncie sporo sukcesów. Ostatnim jest zwycięstwo na ogólnopolskim Dniu Tańca 2021 w Wadowicach.

Z okazji 5-lecia prezydent przekazał Senioritom czek o wartości 6 tys. zł, które będą wydane na kolejne kreacje sceniczne.

Ogólnopolski Dzień Seniora był też okazją do składania życzeń.

– Żebyście potrafili pokonać każdy trud, który postawi przed wami życie. Niech towarzyszy wam poczucie pozytywnego przeżycia każdego dnia. Niech otaczają was naprawdę dobrzy ludzie. Miejcie czas i możliwość dbania o relacje rodzinne, bo ich pielęgnacja jest szalenia ważna. Życzę także poczucia, że jesteście szanowani – mówi prezydent Rafał Zając.

Stargard od lat mocno stawia na dobrą politykę senioralną. Działania dla osób starszych są dostrzegalne w niemal wszystkich obszarach funkcjonowania miasta: w przestrzeni publicznej, transporcie, mieszkalnictwie, usługach zdrowotnych i wspieraniu tej społeczności. Na ulicach widać Krzesełko dla Seniora, czyli dodatkowe miejsca do odpoczynku. Kolejne ułatwienie to Złota Rączka realizowana we współpracy z STBS. W ramach tego projektu starsze i samotne osoby otrzymują bezpłatną pomoc w drobnych naprawach. Stargardzka Karta Mieszkańca daje im z kolei dostęp do wielu zniżek i atrakcyjnych ofert. Z powodzeniem działa też Zespół Doradczy Prezydenta Miasta ds. Seniorów. Stargard znajduje się również w Sieci Miast Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia. Z kolei coroczne Stargardzkie Dni Seniora to okazja do integracji, zabawy i ciekawych aktywności.

W mieście uruchomiono także wiele miejsc stworzonych specjalnie z myślą o osobach starszych. Przy ul. Limanowskiego 24 jest Dzienny Dom Senior+. Przy kolegiacie działa dla seniorów klub Stargardzka Starówka, a w Domu Kultury Kolejarza od lat funkcjonuje oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z kolei na os. Lotnisko i na os. Kluczewo są Kluby Senior+.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułNSH. Archeologia, ludwisarstwo w średniowiecznym Stargardzie
Następny artykułSzymanowskiego. Będzie nowy chodnik


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj