Nowa policjantka w stargardzkiej komendzie

0

Dzisiaj w sali konferencyjnej KPP w Stargardzie odbyło się uroczyste ślubowanie wstępującej w szeregi policji nowej funkcjonariuszki. Ten dzień jest dla niej początkiem niezwykłej policyjnej misji, podczas której nawet z narażeniem życia poświęcać się będzie społeczeństwu.

Podczas skromnej – z uwagi na pandemię – uroczystości słowa powitania do nowo przyjętej policjantki skierował zastępca komendanta powiatowego policji w Stargardzie nadkom. Sławomir Wasilewski, gratulując wyboru zawodu, który świadczy o determinacji do niesienia pomocy innym. Życząc sukcesów, a także spokojnej i bezpiecznej służby, dodał również, że to droga bardzo wymagająca, ale zarazem dająca wiele satysfakcji.

Jak informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP, przed funkcjonariuszką kurs podstawowy, a także adaptacja zawodowa, po zakończeniu której policjantka rozpocznie służbę w stargardzkiej jednostce, gdzie będzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Policja nadal szuka młodych ludzi – absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami.

Więcej na: http://www.stargard.policja.gov.pl.

(r), fot. KPP w Stargardzie

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię