Żaneta Śniadek: Portrety kobiet. „Gdy maluję – nie ma mnie”

0

Kto jeszcze nie widział wystawy pt. „W zwierciadle duszy…” autorstwa Żanety Śniadek w Bramie Wałowej, powinien to nadrobić. To oryginalne malarstwo.

Autorka, członkini Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama, prezentuje w Bramie cykl 18 różnych portretów kobiet. Malowała je przez rok, z przerwą na wakacje. Przykuwają uwagę, szczególnie ich oczy, które – jak w tytule wystawy – mają być zwierciadłem duszy.

Wcześniej nie stroniła od feerii barw w swoich pracach. Teraz tworzy – czasami mroczne – prace, jak te portrety kobiet na czarnym tle, skłaniające do melancholii i refleksji.

– Pasja do malarstwa zajmowała w moim sercu znaczące miejsce. Studia w zakresie architektury krajobrazu oraz lata spędzone za granicą były dla mnie kolejnym etapem w życiu, dającym możliwość zbierania doświadczeń malarskich. Światowe galerie sztuki, w których miałam okazję oglądać dzieła znanych twórców, były dla mnie nie tylko inspiracją, ale również – na swój sposób – pobudzały moje twórcze zmysły, kierując mnie coraz bardziej w stronę malarstwa. W 2017 r. podjęłam decyzję i zaczęłam tworzyć – mówi Żaneta Śniadek. – Teraz przelewam na płótno emocje, myśli, stany przeżywalności i spostrzeżenia. Symbol stał się dla mnie formą przekazu dla ukrytych w moich pracach osobistych wizji i przesłań. Pragnę wzbudzać w ludziach chęć do przemyśleń w temacie ukazanym na obrazie.

Twierdzi, że Brama Wałowa, w której pracuje, jest jej drugim domem.

– Gdy maluję, wpadam w trans. Nie ma mnie – podkreśla Żaneta Śniadek.

Jej wernisaż uświetnili Piotr Ostrowski (piano, vokal) i Andrzej Lizurej (saksofon) we fragmencie recitalu pt. „«Jego oczami» – historia pewnej miłości…”.

Kontakt do autorki: tel. +48 695 440 095; profil FB: Żaneta Śniadek Paintings; e-mail: zania11@ wp.pl; www.sniadekpaintings.com

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułNowa policjantka w stargardzkiej komendzie
Następny artykułMPK z nową myjnią


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj