Skazani popracują dla miasta

0

W 2022 r. nawet ponad 300 skazanych będzie wykonywać w Stargardzie prace społecznie użyteczne. To osoby, wobec których zasądzono tzw. karę ograniczenia wolności. Zajmą się przede wszystkim utrzymaniem porządku i pracami konserwatorskimi. Nieodpłatne zatrudnienie znajdą m.in. w szkołach podstawowych, a także w kilku miejskich spółkach.

– Zależy nam, żeby w Stargardzie każdego roku umożliwić skazanym wykonywanie prac społecznie użytecznych. Taka forma kary ma wpływ na resocjalizację osób, wobec których zostaje zasądzona. Z drugiej strony wykonywane przez nich obowiązki są korzystne dla całej społeczności lokalnej – mówi prezydent Rafał Zając.

Skazani zwykle pracują od 20 do 40 godzin w miesiącu. Zajmują się np. drobnymi naprawami, porządkowaniem terenów zielonych przy różnych placówkach i ręczną segregacją odpadów. W zależności od wyroku mają do przepracowania od miesiąca do 12 miesięcy. W Stargardzie swoje obowiązki będą wykonywać w kliku miejskich spółkach: Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, Zakładzie Zagospodarowania Odpadów, Stargardzkim Towarzystwie Budownictwa Społecznego i Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. Pomogą również w Młodzieżowym Domu Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, kilku szkołach podstawowych i przedszkolach.

Najwięcej skazanych znajdzie zatrudnienie w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Rocznie może to być nawet 100 osób, które przepracują łącznie około 4000 godzin. Wszyscy, którzy wykonują obowiązki w ramach kary ograniczenia wolności, nie otrzymują za to wynagrodzenia.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. pexels.com

Poprzedni artykułBędzie lepsze parkowanie na Pyrzyckim
Następny artykułNie żyje była burmistrzyni Elmshorn – przyjaciel Stargardu   


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj