Jak pracuje się u światowego giganta? Przyjrzeliśmy się fabryce opon w naszym regionie

0

Już od 14 lat działa w Stargardzie Fabryka Bridgestone. Zatrudnia około tysiąca osób, zatem jest to jeden z największych pracodawców w naszym regionie. Dziennie wytwarza się tu około czterech tysięcy opon do samochodów ciężarowych i autobusów, w które zaopatrują się znani na całym świecie producenci tych pojazdów, ale też klienci indywidualni. Gdyby nie zatrudniony zespół, jego zaangażowanie i wytrwałość, sukces firmy nie byłby jednak możliwy. Operatorzy maszyn do produkcji opon to najliczniejsza część załogi Bridgestone Stargard. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda ich praca. 

Więcej wolnego w tygodniu

Na początek bardzo ciekawa informacja – w stargardzkim Bridgestone operator może mieć średnio nawet trzy dni wolne w tygodniu. Jak to możliwe? Pracując w trybie elastycznych zmian 12-godzinnych, w 30-dniowym miesiącu wykonuje się swoje obowiązki nie przez 22, a przez 16 dni. Podczas zmiany pracownikom przysługują oczywiście przerwy, w tym półgodzinna, podczas której można spokojnie zjeść ciepły posiłek w kantynie na terenie zakładu. Nic dziwnego, że takie godziny pracy zyskały spore grono zwolenników.

Dojazd – czy to się opłaca?

Spora część zespołu Bridgestone to mieszkańcy okolicznych mniejszych miejscowości, oddalonych od Stargardu czasem nawet o 40 km. To przede wszystkim z myślą o nich w pakiecie benefitów oferowanych przez tą fabrykę znajdziemy dodatek transportowy, czyli dopłatę do kosztów poniesionych właśnie na dojazdy do pracy. To wsparcie finansowe naliczane jest w stosunku do odległości, jaką należy pokonać, by stawić się na miejscu. Na tym świadczenia pozapłacowe w Bridgestone Stargard się nie kończą – wśród pozostałych znajdują się prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie na życie, Pracowniczy Program Emerytalny, karnet sportowy czy paczki świąteczne.

Zaangażowanie jest doceniane

Standardem firmy jest zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i atrakcyjne, terminowe wynagrodzenie. Obecnie podejmujący pracę w Bridgestone Stargard na stanowisku operatora produkcji może otrzymać wynagrodzenie w wysokości nawet 5800 zł brutto miesięcznie. Podstawowa pensja to bowiem tutaj nie wszystko – za pracę zgodną ze standardami można liczyć na premię regulaminową. W Bridgestone przysługuje także nagroda za frekwencję. Dodatkowo, zaangażowany pracownik może otrzymać awans. Przykładem jest tu historia Patryka Jastrzemskiego, który rozpoczął pracę w stargardzkiej fabryce w 2010 roku jako operator produkcji. W 2019 roku otrzymał dodatkową funkcję team lidera, a w kwietniu 2021 awansował na stanowisko lidera procesu. – Bridgestone Stargard zaoferował mi szkolenia, dające możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji. Chętnie wspiera swoich pracowników, takich jak ja – podsumowuje Patryk Jastrzemski.

Praca na lata

Nad wysoką jakością każdej opony marki Bridgestone, czuwa wiele par oczu i rąk. Materiał przechodzi przez szereg punktów kontrolnych. Wytwarzane w Stargardzie ogumienie jest cenione na całym świecie, a za spełnianie przez nie wymagających norm odpowiada właśnie załoga tutejszego zakładu. Spora jej część to osoby pracujące dla Bridgestone od lat, z dużym doświadczeniem, które jest tu szczególnie doceniane i szanowane. Stabilność i pewność zatrudnienia sprawia, że można się tu czuć bezpiecznie. Sprawna organizacja, jasno określone zadania oraz przejrzysty system wynagradzania i bogaty pakiet socjalny przyczyniają się do tego, że pracownicy chętnie zostają w Bridgestone na dłużej.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię