Miasto gotowe na zimę

0

Choć mamy pierwsze przymrozki i niewielkie opady śniegu, to w Stargardzie już od początku listopada pługopiaskarki i pojazdy do oczyszczania chodników są w pełnej gotowości do pracy. Mogą w każdej chwili wyjechać na ulice – informuje magistrat.

Akcję „zima” prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, a wszystkie działania koordynuje Zarząd Usług Komunalnych. Z kolei o stan parkowych alejek dbają członkowie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dodatkowo straż miejska, policja i straż pożarna są w stałym kontakcie z dyspozytorem MPGK. Funkcjonariusze tych służb również mogą zgłaszać konieczność uprzątnięcia konkretnego miejsca. W Stargardzie o stan dróg zimą dbają 4 solarko-piaskarki z możliwością nałożenia pługów, a także 3 zamiatarki z opcją zamontowania szczotek.

Jeden wyjazd solarek i spycharko-pługów na ulice miasta to koszt ok. 18,5 zł.

Sprzęt pozostanie w gotowości do końca marca 2022 r. Termin ten może zostać wydłużony, jeśli nadal będzie mróz i śnieg. Warto również wiedzieć, że w Stargardzie drogi są przypisane do 3 kategorii utrzymania – w zależności od ich znaczenia w układzie komunikacyjnym miasta. Przynależność do konkretnej grupy decyduje o kolejności oczyszczania.

Za stan chodników oraz jezdni odpowiadają właściciele lub zarządcy poszczególnych dróg i terenów. W przypadku zaniedbania tego obowiązku straż miejska może nałożyć na te osoby mandat.

(r)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykułTwoja bombka przy MDK. Dołącz do akcji ze swoją szkołą
Następny artykułMDK. Nowe elementy w szopce bożonarodzeniowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj