W Dolicach powstanie centrum mieszkalno-opiekuńcze

0

20 osób z niepełnosprawnościami, które nie mogą samodzielnie funkcjonować, uzyska profesjonalną pomoc w centrum opiekuńczo-mieszkalnym, które powstanie w Dolicach.

Dziś wojewoda Zbigniew Bogucki podpisał z wójtem Dolic Grzegorzem Brochockim umowę na dofinansowanie budowy centrum kwotą ponad 3 mln zł z Funduszu Solidarnościowego.

– Centra opiekuńczo-mieszkalne zapewniają dzienną oraz całodobową opiekę nad osobami, które z powodu niepełnosprawności nie mogą funkcjonować samodzielnie. Pozwalają zarówno odciążyć opiekunów, którymi najczęściej są rodzice lub bliska rodzina, jak również zapewniają opiekę tym niepełnosprawnym osobom, którymi opiekunowie z różnych powodów nie są w stanie się już zajmować – powiedział wojewoda.

Budowa centrum mieszkalno-opiekuńczego w Dolicach ma się zakończyć 31 grudnia 2023 r. Koszt budowy obiektu szacowany jest na ponad 5 mln zł.

– Dziękuję obecnemu tu wójtowi Dolic za to, że aplikował o rządowe wsparcie i podjął się realizacji tego niezwykle ważnego dla lokalnej społeczności zadania – dodał Zbigniew Bogucki.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej do tej pory przyznało środki na realizację centrów opiekuńczo-mieszkalnych 4 zachodniopomorskim samorządom: powiatowi łobeskiemu, miastu Szczecin oraz gminom Cedynia i Dolice.

(r), fot. – źródło: Centrum Prasowe Wojewody

Poprzedni artykułPoczytają o Stargardzie
Następny artykułSzczepienia przed świętami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj