Wycieczki, warsztaty z psychologiem, zajęcia z fizjoterapeutką

0

Stargardzianie z niepełnosprawnościami oraz seniorzy z naszego miasta korzystają z wielu różnych aktywności. Ćwiczenia z fizjoterapeutą, wycieczki, spotkania z psychologiem – to niektóre z nich. Zorganizowanie zajęć jest możliwe m.in. dzięki dofinansowaniom.

W ostatnim czasie miasto pozyskało 67 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Dzięki temu organizacje pozarządowe działające w naszym mieście mogły zaproponować swoim podopiecznym i członkom dodatkowe aktywności. Skorzystali z nich seniorzy oraz stargardzianie z niepełnosprawnościami.

Stowarzyszenie Potrzebny Dom zorganizowało w Klubie Senior+ m.in. zajęcia z fizjoterapeutką. Z kolei Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół Wolontariat Szansa w ramach zadania „Nowe szanse” zabrało swoich członków na wycieczkę do Międzyzdrojów oraz przygotowało warsztaty z psychologiem. Dzięki dofinansowaniu z PFRON podopieczni stargardzkiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne, a uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy, prowadzonym przez Polski Czerwony Krzyż, wybrali się do teatru i zwiedzili Gorzów Wielkopolski.

Wszystkie te wydarzenia sprzyjają zdrowiu, a także pomagają podtrzymywać kontakty z innymi, co jest szczególnie ważne w czasie trwającej pandemii.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot.: FB/Klub Senior+/Wolontariat Szansa/Środowiskowy Dom Samopomocy w Stargardzie/PCK – Środowiskowy Dom Samopomocy Typu AC, Stargard

Poprzedni artykułBędą ćwiczyć na wirtualnej strzelnicy w II LO
Następny artykułKalendarze do wzięcia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj