Ludmiła Sabadini „Archipelag gwiazd” – z symbolami znaków zodiaku

0

Ta wystawa tematycznie bardzo różni się od wcześniej prezentowanych prac Ludmiły Sabadini w Bramie Wałowej. Nowością było wykorzystanie przez nią w malarstwie symboli znaków zodiaku. – Wcześniej jakoś nie miałam z nimi do czynienia i nie wiedziałam, że takie są – mówiła autorka i zarazem prezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”.

A wszystko zaczęło się od prezentu dla przyjaciółki.

– W czerwcu miała urodziny. Ponieważ lubiła dostawać ode mnie obrazy, pomyślałam, co mogłabym dla niej namalować, żeby to było takie osobiste, specjalnie dla niej, i szukając tematu, natrafiłam na symbole znaków zodiaku – opowiadała Ludmiła Sabadini.

Później uznała, że pójdzie za ciosem i „popróbowała” innych symboli. I tak powstał ten archipelag.

– Pani Ludmiła jest jedną z najjaśniejszych gwiazd wśród stargardzkich artystów – mówiła wiceprezydent Ewa Sowa. – Nie dość, że jest artystką, to jeszcze ma zdolność zjednywania sobie ludzi. Dzięki niej te stałe spotkania tutaj mają swój klimat. Dziękujemy za to.

Niektórzy mieli problem z przyporządkowaniem symbolu do znaku zodiaku. Dlatego, aby ułatwić to zwiedzającym, autorka wystawy namalowała obraz – ściągę, gdzie w jednym miejscu są znaki i symbole.

Prace bardzo się podobały. Każdy szukał swojego symbolu. Większość robiła sobie zdjęcia na tle „swojego” obrazu.

Zanim odbyła się tradycyjnie organizowana loteria, autorka obiecała, że zwycięzca otrzyma specjalnie dla niego namalowaną pracę – z jego symbolem znaku zodiaku.

Podczas wernisażu wystąpiła Anna Zięba, prezentując minirecital piosenek aktorskich.

Na koniec: Ludmiła Sabadini jest spod znaku Ryb.

Urodziła się i mieszka w Stargardzie. Po studiach w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie (obecnie Akademia Sztuki) przez kilka lat prowadziła własną galerię sztuki. Jest prezesem SSMSP „Brama” i członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Inicjuje i organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz plenery malarskie w kraju i za granicą. Uprawia grafikę warsztatową i użytkową, jednak jej pasją jest malarstwo. Posługuje się różnymi technikami malarskimi, odpowiednimi do sposobu realizacji swoich prac. Jej prace znajdują się w zbiorach osób prywatnych i instytucji w: Niemczech, Francji, Rosji, Anglii, Szwajcarii i Polski. Konsekwentnie nie bierze udziału w konkursach plastycznych i festiwalach sztuki, gdyż uważa, że twórczość artystyczna jest rzeczą niewymierną i nieporównywalną, a jej odbiór i ocena zawsze są subiektywne.

Kontakt: tel. +48 608 184 481, e-mail: [email protected]

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułKalendarze do wzięcia
Następny artykułManifestacja przeciwko lex TVN – w obronie wolnych mediów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj