Manifestacja przeciwko lex TVN – w obronie wolnych mediów

5

W proteście przeciwko uchwaleniu – z naruszeniem procedur – lex TVN przez Sejm RP, wczoraj (18.12.) przy placu Wolności odbyła się spontaniczna manifestacja mieszkańców. Dzisiaj w niedzielę (19.12.) ciąg dalszy protestu – w tym samym miejscu o godz. 19.

Przyjęta nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wprost uderza w stacje TVN, TVN24 i inne z Grupy TVN, która należy do amerykańskiego koncernu Discovery. Jeśli nowe prawo weszłoby w życie, koncern ten byłby zmuszony do sprzedaży większościowych udziałów w firmie. A to ograniczyłoby pluralizm i wolność mediów w Polsce.

bk

fot. Obywatele Stargard FB

Poprzedni artykułLudmiła Sabadini „Archipelag gwiazd” – z symbolami znaków zodiaku
Następny artykułZagłosuj na Stargard w światełkach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

5 KOMENTARZE

  1. Dlaczego bronimy czegoś co nie jest polskie nawet w ilości udzialów??jest to stacja polskojęzyczna i od lat Polskę pokazuje jako zło ??żadne media danego kraju tak nie szmacą swojej ojczyzny jak tvn-y wszystkie ?????????albo będą za polską jak nie to precz zdrajcy.

    • To prawda, że w wielu kwestiach są krytyczni, w niektórych słusznie, w niektórych przesadnie. Jednak jeżeli nie będzie równowagi dla Wiadomości z TVP, to będzie u nas gorzej niż w Korei Północnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj