Giżynek. Cmentarz powiększy się – najpierw o nową aleję   

0

Na nekropolii przy ul. Spokojnej/Giżynek stale przybywa grobów. Spoczywa na niej już około 5,5 tys. osób. Zgodnie z planami cmentarz w przyszłości będzie większy. Trwa rozbudowa układu komunikacyjnego. Niedługo przybędzie tam 80 m nowej alei.

Ze względu na rosnącą wciąż liczbę pochówków, na nowym cmentarzu już teraz trzeba inwestować w ścieżki, które w przyszłości pozwolą komfortowo dojść do grobu kolejnych stargardzian.

– W miejscu budowy fragmentu nowej alei wykonywana jest również instalacja wodociągowa z dwoma punktami do czerpania wody. Nawierzchnia drogi będzie zrobiona z kostki betonowej – informuje magistrat.

Prace o wartości prawie 220 tys. zł powinny zakończyć się na początku przyszłego roku. W planach jest również dalsza rozbudowa tej alei w 2022 r .

Nowy cmentarz przy ul. Spokojnej/Giżynek powstał w 2002 r. Obecnie zajmuje ponad 10 hektarów. W 2019 r. radni Rady Miejskiej w Stargardzie zdecydowali, że w przyszłości nekropolia rozszerzy się w kierunku Golczewa. Tym samym nowy cmentarz powiększy się o kolejnych 10 hektarów.

W Stargardzie na obu dużych nekropoliach komunalnych – przy ul. T. Kościuszki i ul. Spokojnej/Giżynek spoczywa łącznie około 35 tys. osób.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułHybrydy w komplecie! Kolejne pociągi już na trasach
Następny artykułZ nowym rokiem nowy dyrektor Książnicy – Jolanta Aniszewska za Krzysztofa Kopackiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj