Park&Ride. Mimo zimy prace idą do przodu

2

To jedna z najważniejszych miejskich inwestycji. Niezależnie od pogody cały czas trwają roboty na placu budowy parkingu przy ul. Barnima.

Na ukończeniu są prace związane z kanalizacją deszczową. Widać już także kształt budynku socjalno-usługowego oraz elementy ogrodzenia. Oprócz tego kontynuowana jest m.in. rozbiórka płyt betonowych i zasypywanie podbudowy z kruszywa mrozoodpornego. Jednocześnie budowany jest parking typu Park&Ride i modernizowana jest ul. Barnima.

Przy inwestycji intensywnie pracuje kilkadziesiąt osób. Wartość wszystkich robót to około 20 mln zł.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ten kompleksowy projekt będzie gotowy już w tym roku. To ułatwienie przede wszystkim dla stargardzian, ale też dla osób, które przyjeżdżają tutaj do pracy albo przesiadają się w naszym mieście np. na pociąg. Kierowcy bez problemu zostawią swoje auta na dużym parkingu, by skorzystać z komunikacji zbiorowej. Wygodny dojazd do niego zapewni przebudowana ul. Barnima. Wzdłuż niej pobiegnie ścieżka rowerowa, która połączy Zintegrowane Centrum Przesiadkowe z trasą dla cyklistów przy ul. Spokojnej.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułNiedługo darmowe, miejskie wi-fi w plenerze
Następny artykułStargardzkie Centrum Kultury z nowym logiem i nową wizualizacją


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj