Stargard w kalendarzu Rowerowej Stolicy Polski

0

Cykliści z całego kraju rozpoczną nowy 2022 rok z naszym miastem – informuje magistrat. Organizatorzy ubiegłorocznej rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski przygotowali specjalny kalendarz do pobrania online. Znalazło się w nim 12 zdjęć miast, które osiągnęły najlepsze wyniki. Na dobry początek – Stargard w zimowej odsłonie.

Styczniową kartkę z kalendarza można pobrać tutaj z każdego zakątka naszego kraju. Twórcy zachęcają do umieszczenia jej np. na pulpitach komputerów. W pierwszym miesiącu 2022 r. możemy zobaczyć nasz kościół św. Jana. Charakterystyczna świątynia z imponującą, 99-metrową wieżą jest doskonale znana wszystkim stargardzianom, a teraz zobaczą ją także inni.

W samej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski wzięły udział 53 miasta i prawie 45 tys. osób.

W 2021 r. Stargard po raz pierwszy dołączył do projektu Aktywne Miasta. Zaliczyliśmy bardzo udany debiut – ponad 1500 rowerzystów wykręciło przeszło 219 000 km, dając naszemu miastu wysokie, szóste miejsce. Pokonaliśmy nawet znacznie większe miasta, np. Kraków, Poznań i Bydgoszcz. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

(r)

Poprzedni artykułMammobus w mieście i powiecie
Następny artykułMost w Siekierkach nominowany do prestiżowej nagrody architektonicznej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj