SKM tylko za PIT 2021

0

Stargardzka Karta Mieszkańca wciąż cieszy się popularnością. Odebrało ją już ponad 16 tys. osób. Mieszkańcy wygodnie i bez kolejki wyrabiają SKM w Stargardzkim Centrum Kultury, Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, AquaStar, a także w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Karty cały czas czekają także w Ratuszu na Rynku Staromiejskim i Urzędzie Miejskim przy ul. Czarnieckiego 17. Trzeba pamiętać, że przy wyrabianiu SKM należy pokazać pierwszą stronę rozliczenia za ubiegły – czyli 2021 – rok.

Jak informuje magistrat, zasady pozostają bez zmian. Rozliczony PIT musi zawierać adres zamieszkania w naszym mieście oraz wskazany Urząd Skarbowy w Stargardzie. Trzeba pamiętać, że w 2022 r. karty wydawane są na podstawie zeznania z 2021 r.  Inne potrzebne dokumenty to: dowód tożsamości ze zdjęciem, a w przypadku osób powyżej 18. roku życia i kontynuujących naukę do 24. roku życia – do wglądu dokument potwierdzający kontynuację nauki (np. indeks, legitymacja) oraz deklaracja podatkowa rodzica/rodziców za poprzedni rok. Szczegółowe informacje są tutaj.

Posiadacze SKM mają wiele zniżek i udogodnień. Tysiące mieszkańców korzysta z tańszych wejściówek do AquaStar i Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. Mniej płacą też za przejazdy autobusami MPK – tylko 40 zł za bilet miesięczny (20 zł bilet ulgowy). Oszczędzają również m.in. na lodowisku oraz w Stargardzkim Centrum Kultury. Z wielu okazji można też skorzystać u stargardzkich, prywatnych przedsiębiorców. Ich lista jest tutaj.

(r)

Poprzedni artykułSzczepienia w SCK i Ratuszu
Następny artykułZwycięskie FILARY – z perspektywą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj