Na razie wszystkie wiadukty otwarte. Od 10 stycznia – o jeden mniej

0

Stargardzcy kierowcy już dawno nie mieli takiej swobody przemieszczania się po mieście – po tym, jak otwarty został wiadukt na ul. Składowej. Teraz przez parę dni wszystkie wiadukty w Stargardzie są dla nich przejezdne.

Lepiej zrobiło się już 15 grudnia, gdy – po zakończeniu zasadniczych robót budowlanych pod trzema torami – przywrócono ruch drogowy i pieszy pod wiaduktem łączącym ulice Wyszyńskiego i Szczecińską.

Kolejny etap przebudowy obiektu pod następnymi torami nastąpi już w tym roku. Wykonawca rozbierze wówczas drugą, starą, część wiaduktu i wybuduje całkowicie nową.

Gdy 5 stycznia udostępniony został ruch drogowy pod przebudowywanym wiaduktem na ul. Składowej, zrobiło się jeszcze lepiej, gdyż wszystkie cztery modernizowane wiadukty stanęły dla kierowców otworem.

Długo to nie potrwa. W poniedziałek 10 grudnia zamknięty zostanie wiadukt łączący ulice Pierwszej Brygady i Konopnickiej.  I tam – podobnie jak na wiaduktach Szczecińskiej/Wyszyńskiego i Składowej – wykonawca przebuduje połowę budowli. A za jakiś czas to samo zrobi z wiaduktem Spokojna/Bogusława IV, umożliwiając otwarcie wcześniej przebudowanego obiektu.

bk – źródło: PKP PLK SA

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułSPWZOZ. Nowy sprzęt dla Pracowni Endoskopii
Następny artykułBędą dwa tory do polsko-niemieckiej granicy – koleją do Berlina szybciej niż samochodem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj