Po dodatek osłonowy – do MOPS-u

0

Z początkiem 2022 r. można składać wnioski o przyznanie nowego świadczenia – tzw. dodatku osłonowego. Dokumenty są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Warszawska 9a). Dodatkowe pieniądze mają wesprzeć najbardziej potrzebujących w pokryciu części kosztów energii.

Szczegółowe informacje o tym świadczeniu można znaleźć tutaj. Zgodnie z ustawą, dodatek osłonowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza 2100 zł, oraz osobie w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 1500 zł na osobę.

Dokumenty należy składać w MOPS-ie do 31.10.2022 r. Stargardzianie, którzy złożą wniosek do końca stycznia, otrzymają świadczenie w dwóch ratach. Pierwsza część zostanie wypłacona do 31.03.2022 r., druga – do 2.12.2022 r. Osoby, które złożą wniosek od 1.02. do 31.12, cały dodatek otrzymają jednorazowo. Więcej informacji o tym świadczeniu można też znaleźć tutaj.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. pexels.com

Poprzedni artykułChcesz wystąpić na scenie WOŚP? Zgłoś się
Następny artykułPomóż Jasiowi, wrzuć plastikowe nakrętki do serca


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj