Pieniądze pozyskane dla Stargardu – w minionym roku 82,2 mln zł

0

Miasto co kwartał informuje o otrzymanych z zewnątrz środkach. W ostatnim kwartale 2021 r. Stargard zdobył prawie 30 mln zł. W sumie – w ubiegłym roku – pozyskał ponad 82,2 mln zł, z których realizowane były – i wciąż są – liczne inwestycje, a mieszkańcom z różnych grup społecznych świadczona była pomoc.

Obecnie – w 2022 r. – na rozpatrzenie czekają już kolejne wnioski.

Środki zewnętrze pozyskiwane są z wielu źródeł. Dzięki temu pieniądze trafiają w różne miejsca – zarówno na inwestycje np. drogowe, ale też do szkół, przedszkoli i instytucji kultury. Ze wsparcia korzystają dzieci, seniorzy i najbardziej potrzebujący stargardzianie. Zdobyte dofinansowanie umożliwia też m.in. uruchomienie kolejnych pożyczek płynnościowych dla przedsiębiorców.

Ostatni kwartał to duże – prawie 23 mln zł – pieniądze otrzymane na przebudowę ulic w dzielnicy Kluczewo. Ta znacząca inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort stargardzian poruszających się po ul. Kosmonautów, ul. Lotników i ul. J. Lelewela. Zdobyte środki zewnętrzne umożliwiły też wykonanie nieco mniejszych prac drogowych – m.in. doświetlenie dwóch przejść dla pieszych w ciągu ul. S. Czarnieckiego.

Wszystkie miejskie szkoły podstawowe dostały też pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu (np. drukarek 3D, komputerów, aparatów fotograficznych i mikrofonów) w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Z kolei Książnica Stargardzka zyskała dla czytelników nowości wydawnicze – zarówno w tradycyjnej formie, jak i w ramach dostępu zdalnego.

Przez cały 2021 r. miasto pozyskało łącznie ponad 82 mln zł. Do zdobycia są kolejne miliony – kilkanaście wniosków czeka już na rozpatrzenie. Za kilka miesięcy okaże się, co udało się dostać w I kwartale 2022 r.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułZaszczep się przeciwko grypie lub koronawirusowi
Następny artykułPo książki także w sobotę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj