Książnica – remont trwa

0

Przebudowa i remont obu budynków Książnicy Stargardzkiej posuwają się do przodu. Gdy inwestycja zakończy się, mieszkańcy zyskają zupełnie nowy obiekt.

Trwają prace przy połączeniu zabytkowej kamienicy ze współczesnym obiektem. W jednym z magazynów do przechowywania zbiorów jest już nowa posadzka. Zmodernizowane zostało zejście do piwnicy. Wykonawca prowadzi też roboty związane z instalacją elektryczną.

Książnica zmieni się zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Wystrój wnętrz placówki będzie połączeniem nowoczesności z historią. Niektóre ściany wykonane zostaną ze szkła. Pojawi się również stalowa antresola. Co ważne, w bibliotece trwa likwidacja barier architektonicznych. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnościami w pełni skorzystają z oferty zmodernizowanej placówki.

Po modernizacji Książnica zyska dodatkowe funkcje. Miłośnicy literatury nadal znajdą tam ogromny wybór książek. Oprócz tego biblioteka stanie się miejscem spotkań i przestrzenią do realizacji ciekawych inicjatyw. Coś dla siebie znajdą stargardzianie w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Wartość całego projektu to ponad 8 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel prawie 4 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułManifestacja w 3. rocznicę zabójstwa Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska
Następny artykułAlergia na roztocza – jak walczyć z nią w sypialni?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj