Kupisz wkłady do zniczy także na cmentarzu

0

Nowość na stargardzkich nekropoliach. Zamknięte sklepy nie będą już przeszkodą przed zapaleniem zniczy na grobach bliskich. Na cmentarzach przy ul. T. Kościuszki i ul. Lotników stanęły automaty, w których bez problemu można kupić wymienny wkład. Do wyboru są dwie wielkości.

Jak informuje ZUK w Stargardzie, „wkładomaty” mają instrukcję użytkowania –  zasada jest podobna do działania np. automatów z karmą dla ptaków nad Iną lub z ochraniaczami na buty w szpitalach.

Jeden z automatów stoi na starym cmentarzu przy bocznym wejściu (od strony ul. Spokojnej), a drugi zamontowano na nekropolii przy ul. Lotników (w pobliżu ujęcia wody). W każdym można kupić dwa rodzaje wkładów – o wysokości 100 mm i średnicy 50 mm, czas palenia 1 dzień (kosztuje 2 zł) oraz o wysokości 170 mm i średnicy 54 mm, czas palenia 4 dni (kosztuje 5 zł). Dzięki temu można dobrać wielkość do zniczy. W ten sposób oszczędzimy pieniądze, ale również zadbamy o środowisko, ograniczając ilość odpadów.

To niejedyna okazja do oszczędności i recyklingu. Na starym cmentarzu w pobliżu krzyża stoi regał na używane znicze. Można tam zostawić te, których nie chcemy już na grobach naszych bliskich, a jednocześnie wciąż nadają się do ponownego wykorzystania. Inna opcja to zabranie stamtąd bezpłatnie takich zniczy „z drugiej ręki”. Taka wymiana to ulga dla środowiska, do którego trafia mniej śmieci.

(r)

fot. ZUK w Stargardzie

Poprzedni artykułPięć lat temu zmarł prezydent Sławomir Pajor. Zostawił trwały ślad
Następny artykułNowy sprzęt na wyposażeniu MPGK. Robi wrażenie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj