Węzeł Szczecin Kijewo. Znów jedziemy jedną jezdnią autostrady A6

1

Od wczoraj ponownie obowiązuje ruch jedną jezdnią A6, co umożliwi dokończenie prac na jezdni w kierunku Świnoujścia. Obecnie kierowcy przejeżdżają przez węzeł jezdnią w stronę Kołbaskowa, mając do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Przejazd w relacji Szczecin – Świnoujście odbywa się jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą z włączeniem w A6 w północnej części węzła.

– Zakończenie wszystkich robót na węźle planowane jest w lipcu tego roku – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Obecnie wprowadzone zmiany umożliwią wykonanie pozostałych robót na jezdni w stronę Świnoujścia. Musi być tam wykonane frezowanie nawierzchni autostrady na południe od wiaduktu, a później – roboty bitumiczne, w tym wykonanie warstwy ścieralnej na całości jezdni A6. Trzeba również zamontować bariery energochłonne, oświetlenie i wykonać inne roboty wykończeniowe. Prace te potrwają około dwóch miesięcy, następnie planowana jest kolejna zmiana organizacji ruchu, aby dokończyć prace przy jezdni w stronę Kołbaskowa.

Równocześnie dalej będą prowadzone prace przy łącznicach oraz na DK10. Trwają też prace przy dojazdach do nowego wiaduktu nad autostradą A6 i roboty wykończeniowe na samym obiekcie.

(r)

fot. GDDKiA O/Szczecin

Poprzedni artykułPPNT – działki czekają
Następny artykułKrzywdzi gwałciciel, nie ubrania


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj