Nowe ulice w PPNT – nazwane

0

Kobaltowa, Miedziana i Niklowa – kolejne drogi w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii otrzymały swoje nazwy, które nawiązują do charakteru terenu, na którym się znajdują.

Radni miejscy byli jednomyślni w tej sprawie.

Nowe ulice łączą się z przedłużoną ul. Metalową. To dobre miejsce dla następnych inwestycji w PPNT. Wszystkie te tereny są przygotowane dla przedsiębiorców, którzy chcą tutaj zlokalizować i rozwijać swoje firmy.

– Ulicą Metalową doszliśmy do dużego skrzyżowania, wokół którego wydzielone zostały kolejne działki na sprzedaż. W nazewnictwie pozostajemy w obszarze tablicy Mendelejewa, nawiązując do pobliskich dróg. Dzięki temu do m.in. ul. Tytanowej i ul. Krzemowej dołączają ul. Kobaltowa, ul. Miedziana i ul. Niklowa – mówi zastępca prezydenta Piotr Mync.

W 2021 r. w PPNT zakończył się ogromny projekt o wartości ponad 30 mln zł. Ponad 20 hektarów zostało kompleksowo uzbrojonych, przy jednoczesnym przedłużeniu ul. Metalowej. Droga kończy się rondem, od którego poprowadzono 3 zupełnie nowe ulice.

Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej radni zagłosowali w sprawie nadania im nazw, „w celu precyzyjnego zlokalizowania nieruchomości oraz zaplanowania dla nich numeracji porządkowej”.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułObsługa klientów w placówkach NFZ, gdy jest więcej zachorowań na COVID-19
Następny artykuł6. Bieg dla WOŚP


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj