Coraz bliżej do parku na Pyrzyckim

1

Osiedle Pyrzyckie to miejsce, gdzie wciąż przybywa mieszkańców, budowane są kolejne bloki i sklepy, a na placach zabaw pojawia się dodatkowe wyposażenie. Najmłodsi chodzą do nowoczesnego miejskiego przedszkola i szkoły podstawowej. Brakuje jednak – bardzo oczekiwanego – parku.

Wczoraj radni miejscy jednogłośnie przyjęli uchwałę, która umożliwi jego powstanie. Jej sednem jest zgoda na odpłatne nabycie nieruchomości niezabudowanej – dwóch działek o pow. 8.508 m2 i o pow. 249 m2 w rejonie ulic Armii Krajowej i Leopolda Staffa za kwotę 840 tys. zł brutto.

– To historyczny moment. Osiedle Pyrzyckie rozwija się bardzo dynamicznie. Na tak licznie zamieszkałym terenie potrzebna jest odpowiednia przestrzeń publiczna. Dostępny dla wszystkich park już od dawna pojawiał się w planach, a teraz wyraźnie przybliżamy się do jego realizacji. Po zakupie działek będziemy mogli stworzyć koncepcję nowego miejsca wypoczynku dla mieszkańców tego osiedla – mówi prezydent Rafał Zając.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren ten może być przeznaczony na park – ogólnodostępny i z licznymi nasadzeniami drzew i krzewów. Dopuszcza się również zorganizowanie tam placu zabaw czy siłowni plenerowej.

Przyjęcie przez radnych uchwały pozwala ruszyć z pracami i niezbędnymi przygotowaniami formalnymi. Miasto zamierza też poszukiwać źródeł finansowania tej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

– To działanie jest zgodne ze strategią rozwoju miasta. Jednym z jej kluczowych punktów jest przecież Zielony Stargard. Jeśli więc nasze miasto ma się zazieleniać, to powinniśmy szukać takich miejsc również na osiedlach. W planach są także kolejne duże zielone aranżacje m.in. na os. Zachód i w rejonie ul. S. Wyszyńskiego – mówi prezydent Rafał Zając.

(r)

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułZoom na Stargard – nie(ZNANY) Klejnot Pomorza
Następny artykułW sobotę szczepimy się w Ratuszu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Na ten park czekamy juz od ponad 30 lat, ten teren juz dawno byl przeznaczony na park, miedzy czasie sprzedany a teraz odkupiony od miasta. Dziecci juz dawno wyjechaly i teraz dla nas staruszkow w koncu sie zazieleni. Ile to potrwa, dozyje jeszcze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj