Mniej barier w mieście – więcej przyjaznych rozwiązań

0

Jednym z najważniejszych tematów podczas projektowania nowych inwestycji w Stargardzie jest ich dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W tym roku poprawi się ich sytuacja.

Miasto sukcesywnie likwiduje bariery w różnych obiektach – także zabytkowych. Doświadczą tego – jeszcze w 2022 r. – osoby z niepełnosprawnościami, które odwiedzają magistrat przy ul. S. Czarnieckiego i na Rynku Staromiejskim. Zyskają też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.

W obu budynkach urzędu miejskiego toalety zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb tych osób. Pojawią się odpowiednie urządzenia sanitarne, uchwyty i bezprzewodowy system przywoływania. Będą również uchylne lustra, z których skorzystają np. stargardzianie poruszający się na wózkach. Całość uzupełnią czytelne tabliczki z właściwym oznakowaniem – również w formie dotykowej dla osób niewidomych i niedowidzących.

Kolejna inwestycja, likwidująca bariery, to zakup podnośnika transportowo-kąpielowego, z którego skorzystają uczniowie SP nr 2. Do placówki uczęszczają dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej – również poruszające się na wózkach. Taki podnośnik zwiększy komfort ich codziennego funkcjonowania. Przyda się np. przy przesadzaniu z wózka na toaletę, a także przy zabiegach higieniczno-pielęgnacyjnych.

Wszystkie inwestycje powinny być zrealizowane w tym roku. Miasto zdobyło na ten cel prawie 18 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułW sobotę szczepimy się w Ratuszu
Następny artykułMedale za miłość


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj