Stargard grał z WOŚP. Była radość

0

150 wytrwałych wolontariuszy, których nie zniechęcił nawet silny wiatr, licytacje na żywo, występy artystyczne, bieg, a przede wszystkim hojność mieszkańców – za nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Przejrzyj na oczy”.

Stargardzianie kolejny raz pokazali, że chcą i potrafią pomagać. Jak informuje magistrat, według szacunków na poniedziałkowe (31.01.) południe w naszym mieście zebrano ponad 130 tys. zł.

W całej Polsce to już ponad 136 mln zł, a liczenie trwa. I szykuje się nowy rekord. Rok temu finał WOŚP zakończył się wynikiem około 127,5 mln zł – ostateczna kwota zbiórki  wyniosła prawie 211 mln zł. Jest więc prawdopodobne, że te ponad 136 mln zł, zamieni się w jeszcze większą kwotę niż ostateczna w ubiegłym roku.

Wspieramy cel, który dotyczy nas wszystkich

– Już trzydziesty raz w naszym kraju wydarza się coś niezwykłego. Kolejny raz mobilizujemy się i wspieramy cel, który dotyczy nas wszystkich. To również dowód na to, że Polacy potrafią się jednoczyć wokół idei i tworzyć wielkie rzeczy. Dziękuję wolontariuszom, którzy od samego rana wytrwale przemierzali stargardzkie ulice i każdemu, kto wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękuję też artystom i organizatorom, dzięki którym mogliśmy się dobrze bawić na Rynku Staromiejskim – mówi prezydent Rafał Zając.

Wolontariusze rozpoczęli zbieranie pieniędzy już w niedzielę rano. W parku Chrobrego odbył się 6. Bieg dla Orkiestry, w którym wzięły udział 82 osoby. Najdłuższy dystans – aż 30 km – pokonał Kamil Markiewicz. Wśród pań wyróżniła się Magdalena Janczulewicz, która wraz z psem Azą przebiegła 16 km. Wszystkie pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zasiliły stargardzki sztab WOŚP.

Dużo działo się na Rynku Staromiejskim. Mieszkańcy licytowali atrakcyjne fanty, m.in. wycieczkę po Stargardzie z prezydentem Rafałem Zającem, dzieła sztuki, vouchery na różne usługi i ciekawe gadżety. Na scenie wystąpili: Olivier Michalczuk, Hanna Cielecka, Maja Barszczowska, Alicja Stańczyk, Patrycja Kucharzyk, Zuzanna Materac, Joanna Mędryk, Zuzanna Susz, Andrzej „Kokos” Kosko, Jaro Sadowski, Eryka Wieleba, Marcin „Crane” Krawczyk, Justyna Sadowska, Malwina Kolińska, Nikola Szkodlarska i zespół Los Tatooloss.

Nadal można się dorzucić do wirtualnej skarbonki

O 20:00 płytę rynku rozświetliło tradycyjne światełko do nieba – w postaci wystrzałowych konfetti, a na koniec odbył się pokaz Teatru Ognia ze Stargardzkiego Centrum Kultury.

Jak co roku, także Piwnica pod Galerią zorganizowała swój finał WOŚP. Licytowano m.in. obrazy, różne trunki, upominki, 100-kilometrową przejażdżkę motocyklem i inne usługi. Zwyczajowo było pyszne ciasto autorstwa Basi Świątkiewicz (drugie trafiło do sztabu WOŚP w Piwnicy TPS), na które zrzucili się wszyscy chętni do skosztowania tej słodyczy. Całość umilali zaprzyjaźnieni z Piwnicą muzycy wraz z Arturem Słowikiem. Ogółem udało się tam zebrać ponad 5,5 tys. zł i 15 eu

Mimo że oficjalny finał WOŚP już za nami, nadal można się dorzucić do wirtualnej skarbonki Hufca ZHP Stargard. Wystarczy kliknąć tutaj i zapłacić kartą albo przez PayU.

(r)

fot. Maciej Kuszela, Bożena Kuszela

Poprzedni artykułWichura w mieście i powiecie. Połamane drzewa, nieprzejezdne drogi, brak prądu
Następny artykułPomoc dla poszkodowanych przez orkan Nadia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj