Załatw sprawę przez e-Urząd

0

W Stargardzie wiele formalności można zrealizować bez wychodzenia z domu. To na przykład sprawy związane z podatkami lokalnymi (od nieruchomości, rolny, od środków transportowych) czy z zakładaniem działalności gospodarczej. Wystarczy założyć konto na ogólnopolskiej elektronicznej platformie usług administracji publicznej ePUAP – epuap.gov.pl.

Rejestrując się do systemu na stronie eurzad.stargard.pl, warto wyrazić zgodę na otrzymywanie wszelkiej korespondencji z UM drogą elektroniczną. To wygodne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas.

Po zalogowaniu się w zakładce „Usługi elektroniczne” można znaleźć informacje o stanie swoich spraw, a także o zobowiązaniach podatkowych (składniki podatku, raty) i o zrealizowanych opłatach. Jest też możliwość elektronicznego zapłacenia tych należności, złożenia informacji i deklaracji podatkowych. Dostępne są także dane z innych rejestrów urzędu (m.in. zezwoleń na sprzedaż alkoholu i umów dzierżawnych). To również wygodny dostęp do formularzy elektronicznych usług udostępnianych przez Urząd Miejski w Stargardzie. Jeżeli nie znajdziemy zdefiniowanego wzoru, można skorzystać z formularza elektronicznego pisma ogólnego.

Na stronie eurzad.stargard.pl, znajduje się też odnośnik „Załatw sprawę”. Przenosi on do dużego katalogu z czytelnym przewodnikiem załatwiania spraw.

(r)

fot. Julia Chrobocińska

Poprzedni artykułIII Liga. Błękitni i Kluczevia – pierwsze sparingi za nimi
Następny artykułEkologia na torach. Kolejne hybrydy dla naszego regionu – jest siedem, będzie jeszcze pięć


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj