Park&Ride – inwestycja posuwa się do przodu

0

Kolejny meldunek z budowy ogromnego parkingu przy ul. Barnima i modernizacji tej ulicy. Choć warunki atmosferyczne utrudniają roboty, to jednak cały czas inwestycja posuwa się naprzód. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już tej jesieni zaparkujemy tam nasze auta, przejdziemy po nowym chodniku i przejedziemy po kolejnej ścieżce rowerowej.

Na terenie przy ul. Barnima i na samej drodze trwają roboty ziemne. Montowana jest instalacja elektryczna w nowym budynku socjalno-usługowym, który w najbliższym czasie zostanie otynkowany. Na przyszłym parkingu powstaje instalacja wodociągowa. A w ul. Barnima budowana jest głęboka kanalizacja – wykopy sięgają tam nawet 7 m.

Wartość wszystkich prac to około 20 mln zł.

Jeszcze w tym roku na Park&Ride zaparkuje 300 samochodów osobowych. Będą również zatoki dla autokarów i zadaszone stojaki na rowery oraz budynek socjalno-usługowy. Całość zostanie ogrodzona.

W ramach tej dużej inwestycji przebudowywana jest też cała ul. Barnima. Po modernizacji jezdnia będzie szersza, piesi skorzystają z nowego, wygodnego chodnika, a rowerzyści przejadą tam po kolejnej ścieżce, która połączy Zintegrowane Centrum Przesiadkowe z trasą dla cyklistów przy ul. Spokojnej.

Całą inwestycję uzupełni odpowiednie oświetlenie.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZadzwoń po pomoc w życiowych trudnościach na Białą Linię
Następny artykułDzień pożegnania, dzień pamięci – w rocznicę wywózek Polaków na Sybir


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj