Są porozumienia z dwiema gminami w sprawie przebudowy trzech dróg

0

„Trwające od kilku tygodni intensywne rozmowy starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej i zarządu powiatu z włodarzami gmin w powiecie o wspólnych inwestycjach drogowych w perspektywie najbliższej, drugiej już, edycji Programu Inwestycji Strategicznych, przynoszą wymierne uzgodnienia” czytamy na oficjalnym profilu powiatu.

8 lutego br. w siedzibie Gminy Marianowo zawarte zostało porozumienie intencyjne z wójtem gminy Marianowa ws. „Przebudowy drogi powiatowej nr 1729Z w miejscowości Dalewo od skrzyżowania z drogą krajową nr 20 do wiaduktu kolejowego”.

Podpisane porozumienie jest efektem wypracowania przez Powiat Stargardzki i Gminę Marianowo zasad współpracy.

Zgodnie z porozumieniem, Powiat Stargardzki udostępni do celów inwestycyjnych wspomniany odcinek drogi powiatowej 1729Z oraz zobowiązuje się do uczestniczenia w kosztach realizacji zadania szacowanego na kwotę 5 mln zł. Deklarowany przez powiat 50 proc. udziału w kosztach własnych stanowi kwotę do 125 tys. zł.

Porozumienie między Powiatem Stargardzkim a Gminą Marianowo sygnowali: starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, Irena Agata Łucka, członek zarządu powiatu, oraz wójt gminy Marianowo Danuta Maria Ankutowicz.

Kolejne dwa porozumienia w zakresie modernizacji dróg podpisane zostały 10 lutego br. przez starostę stargardzkiego Iwonę Wiśniewską i członka zarządu Irenę Agatę Łucką z Pawłem Filipem, burmistrzem Dobrzan.

Pierwsze z nich dotyczy „Przebudowy drogi powiatowej nr 1771Z i 1769Z” oraz zmiany kategorii drogi powiatowej na gminną, na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową do miejscowości Lutkowo. Po stronie gminy jest zobowiązanie do opracowania dokumentacji projektowej.

Strony przewidują, że wartość zadania wyniesie 7 mln zł. Powiat zobowiązuje się do uczestniczenia w kosztach realizacji inwestycji w wysokości 50 proc. udziału własnego gminy, nie więcej niż 175 tys. zł oraz 50 proc. w kosztach opracowania dokumentacji projektowej, jednak nie więcej niż 15 tys. zł.

Drugie porozumienie dotyczy „Przebudowy drogi powiatowej nr 1736Z” oraz zmiany kategorii drogi powiatowej na gminną, na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1740Z do miejscowości Odargowo. Szacowana wartość inwestycji to 5 mln zł. Podobnie jak w pierwszym porozumieniu, po stronie gminy jest opracowanie dokumentacji projektowej.

Powiat zobowiązuje się do uczestniczenia w kosztach inwestycji w wysokości 50 proc. udziału własnego gminy, jednak nie więcej niż 50 tys. zł oraz 50 proc. w kosztach opracowania dokumentacji, jednak nie więcej niż 15 tys. zł.

W każdym z tych trzech przypadków warunkiem realizacji ww. zadań jest pozyskanie przez obie gminy dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Uczestnictwo powiatu w kosztach realizacji powyższych inwestycji drogowych wymaga zgody Rady Powiatu Stargardzkiego.

oprac. bk

fot. – źródło: Powiat Stargardzki FB

Poprzedni artykułKsiążnica Stargardzka. Premiera pierwszego odcinka podcastu z cyklu „Pamięć miasta”
Następny artykułOSiR. Ostatni weekend na lodzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj