Panattoni buduje w Stargardzie dla TEDi

0

Gigantyczny magazyn o powierzchni 87 300 mkw. jest budowany w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Obiekt realizuje Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, a zajmie go TEDi – niemiecka sieć detaliczna. Przy hali będzie też część biurowa – licząca 4000 mkw. z wieloma rozwiązaniami proekologicznymi. Kolejny tak duży inwestor, który zacznie działać w Stargardzie jeszcze w tym roku, to następnych kilkaset miejsc pracy.

– Ta inwestycja robi naprawdę duże wrażenie. Magazyn pod dachem będzie miał powierzchnię ponad 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Już niedługo zyskamy więc w Stargardzie kolejne miejsca pracy, ale także firmę znaną w całej Europie. To również podnosi atrakcyjność naszych terenów inwestycyjnych, które już są oceniane wysoko. Jestem przekonany, że kwestią czasu będzie pojawienie się w parku przemysłowym następnych firm z nowymi miejscami pracy – mówi prezydent Rafał Zając.

TEDi rozwija się z Panattoni

Sieć TEDi ma w całej Europie 2500 sklepów. W 2021 r. firma podwoiła liczbę swoich placówek w Polsce do 137, a w 2022 r. zamierza przekroczyć 200. W realizacji planu strategiczną rolę ma odegrać budowany przez Panattoni obiekt. Lokalizacja w Stargardzie pomoże również w intensywniejszej ekspansji firmy w zachodniej części Polski. W nowym obiekcie magazynowany będzie pełen zakres produktów sprzedawanych w sklepach TEDi: produkty codziennego użytku, artykuły kosmetyczne, drogeryjne i gospodarstwa domowego, karma dla zwierząt oraz akcesoria dekoracyjne, prezentowe i biurowe.

– Kolejny przedstawiciel branży handlowej na etapie intensywnego rozwoju polega na Panattoni, a wybór stargardzkiej lokalizacji, niedaleko realizowanego Panattoni Park Stargard, potwierdza ogromny potencjał Pomorza Zachodniego. Cieszy nas również, że obiekt, z którego skorzysta TEDi, posiada rozbudowany segment biurowy. Po raz kolejny potwierdza się, że nieruchomości przemysłowe doskonale sprawdzają się również jako siedziby różnych działów administracyjnych przedsiębiorstw – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, managing director, Panattoni.

Inwestycja w bezpośrednim sąsiedztwie Panattoni Park Stargard

Powierzchnia biurowa w obiekcie dla TEDi wyniesie 4000 mkw. Deweloper zadba m.in. o odpowiednie oświetlenie, w tym zwiększony dostęp światła dziennego m.in. dzięki oknom panoramicznym. Ponadto pomieszczenia zostaną przebadane przez wykwalifikowanego akustyka. Powstanie również zielony krajobraz biurowy, a pracownicy będą mogli skorzystać z ławek wykonanych z materiałów ekologicznych w strefie relaksu przylegającej do budynku. Deweloper dostarczy również wiaty dla rowerów oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto cały obiekt zostanie wyposażony w rozwiązania z zakresu energooszczędności – m.in. kompleksowe olicznikowanie, pomiar mediów z podziałem na poszczególne instalacje oraz m.in. wodooszczędną armaturę łazienkową pozwalającą redukować zużycie wody.

Inwestycja dla firmy TEDi znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Panattoni Park Stargard – jednej z największych realizacji tego dewelopera w regionie, gdzie w niewielkiej odległości od Stargardu znajduje się trasa S10 łącząca zespół portów morskich z aglomeracją warszawską (583 km), a niedaleko planowanego parku znajduje się także lotnisko Szczecin-Goleniów. Od centrum stolicy województwa park dzieli 45 km.

Kompleks budowany w strategicznej lokalizacji daje najemcom także świetne możliwości do prowadzenia działalności na skalę międzynarodową.

Budowa magazynu i części biurowej w PPNT ma zakończyć się w październiku br.

bk – źródło: materiały prasowe

fot. Paweł Bieg 

Poprzedni artykułEkrany akustyczne – wyraź swoje zdanie
Następny artykułSARL pożyczy firmom miliony


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj