Są dodatkowe pieniądze na urządzenie Książnicy

0

Miasto zdobyło prawie 1 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wyposażenie zmodernizowanej Książnicy Stargardzkiej.

Dzięki temu w placówce będzie nowoczesny sprzęt komputerowy, ale również m.in. meble pasujące do aranżacji. Po zakończeniu tej inwestycji mieszkańcy zyskają zupełnie nowy obiekt – doskonale wyposażoną bibliotekę, jak i miejsce ciekawych spotkań.

– Jestem przekonany, że po kompleksowym remoncie Książnica zachwyci każdego. Oferta placówki znacznie się poszerzy. Oczywiście pójdziemy tam po książki, ale również po to, żeby wziąć udział w warsztatach, spotkać się z innymi i rozwijać swoje zainteresowania – nie tylko literackie. Pozyskane dofinansowanie pozwoli na zakup naprawdę dobrego i praktycznego wyposażenia – mówi prezydent Rafał Zając, dodając, że zdobycie tych pieniędzy nie byłoby możliwe bez dużego zaangażowania jego współpracowników z urzędu miejskiego i wsparcia stargardzkiego posła.

Wartość całej inwestycji to prawie 11 mln zł, w tym 4 mln zł z funduszy unijnych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace budowlane powinny zakończyć się w połowie tego roku. Potem przyjdzie czas na aranżację wyremontowanych wnętrz Książnicy. Pierwsi stargardzianie wejdą do obiektu prawdopodobnie późnym latem.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułZmiany w stargardzkiej policji. Insp. Robert Nowak odchodzi, mł. insp. Sławomir Bober przychodzi   
Następny artykułSzczepienia w SCK przeciwko koronawirusowi i grypie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj