Zmiany w stargardzkiej policji. Insp. Robert Nowak odchodzi, mł. insp. Sławomir Bober przychodzi   

0

Po niemal 31 latach swoją służbę zakończył komendant powiatowy policji w Stargardzie insp. Robert Nowak. Wczoraj pożegnał się ze sztandarem KPP podczas okolicznościowej uroczystości w SCK. Z okazji przejścia na emeryturę przyjął podziękowania i gratulacje. Podczas spotkania komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński przedstawił nowego komendanta stargardzkiej policji – Sławomira Bobera.

– Cieszę się, że przez te lata udało się nam wraz z komendantem Robertem Nowakiem zrealizować różne cele. Zakup kilkunastu samochodów, psów służbowych, wyposażenia – to wszystko było możliwe właśnie dzięki dobrej współpracy. Z jednej strony inwestowanie, a z drugiej skuteczne reagowanie na potrzeby i oczekiwania stargardzian. W imieniu swoim oraz mieszkańców dziękuję za lata poświęcone owocnej służbie w naszym mieście – mówił prezydent Rafał Zając.

Podziękowania za profesjonalizm

Podczas ceremonii insp. Robert Nowak pożegnał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie i złożył meldunek komendantowi wojewódzkiemu o zdaniu obowiązków służbowych. Nadinsp. Tomasz Trawiński podziękował komendantowi stargardzkiej jednostki za profesjonalizm i realizowanie zadań na bardzo wysokim poziomie. Dla ustępującego komendanta była to szczególna chwila, gdyż po blisko 31 latach służby pożegnał się z mundurem, przechodząc na zasłużoną emeryturę.

Insp. Robert Nowak służbę w policji rozpoczął 1 maja 1991 r. Do naszego miasta przybył w 2016 r., gdzie 4 października objął stanowisko komendanta powiatowego policji w Stargardzie.

Lata efektywnego kierowania stargardzką komendą

Przedstawiciele także innych lokalnych władz złożyli ustępującemu komendantowi podziękowania za lata efektywnego kierowania stargardzką komendą. Z kolei insp. Robert Nowak dziękował wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom policji oraz przedstawicielom instytucji, stowarzyszeń, władzom powiatu stargardzkiego za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu stargardzkiego, który na spotkaniu był reprezentowany przez wicestarostę Łukasza Wilkosza oraz członka zarządu Irenę Agatę Łucką.

W uroczystości wzięli udział również – oprócz policjantów i pracowników stargardzkiej jednostki – m.in. mł. insp Przemysław Domagała, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie, komendanci miejscy i powiatowi policji garnizonu zachodniopomorskiego, naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, byli komendanci powiatowi stargardzkiej komendy, a także przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, instytucji i organizacji publicznych, emeryci policyjni oraz osoby duchowne.

Nowy komendant – z Koszalina do Stargardu

Podczas spotkania komendant wojewódzki przedstawił zaproszonym gościom nowego dowódcę stargardzkiej KPP. Został nim mł. insp. Sławomir Bober (fot. 7, w okularach), dotychczasowy I zastępca komendanta miejskiego policji w Koszalinie.

– Witamy pana komendanta w Stargardzie. Szczerze liczę, że nasza współpraca dla dobra wszystkich mieszkańców będzie owocna – dodał prezydent Rafał Zając.

Jak zaznaczył podkom. Krzysztof  Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie, wczorajszy dzień wszystkim policjantom i pracownikom na długo pozostanie w pamięci z uwagi na podniosły charakter uroczystości. Dziękując za wspólną służbę, jednocześnie z żalem pożegnali insp. Roberta Nowaka, życząc mu zdrowia oraz wielu sukcesów w życiu osobistym.

oprac. bk

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułSARL pożyczy firmom miliony
Następny artykułSą dodatkowe pieniądze na urządzenie Książnicy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj