30 lat SSMSP Brama. „Wnosicie piękną wartość w życie naszego miasta”

0

Coroczne wystawy Bramy zawsze są świętem jej członków, prezentujących swoją twórczość w minionym roku. Ale obecna wystawa bramowiczów jest szczególna, bo nie tylko podsumowuje ich pracę w 2021 r., ale jest też ważnym elementem obchodów 30-lecia Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama.

W wystawie uczestniczą: Ryszard Baloń, Marian Dąbrowski, Agata Drapała, Władysław „Agev” Gałka, Małgorzata Gontarz, Andrzej Kałuża, Andrzej Kowalski, Małgorzata Kuligowska- Lorek, Patrycja Mróz, Marcin Parzybut, Ludmiła Sabadini, Bożena Smółka, Joanna „Jyoti” Szala, Katarzyna Szczurowska, Elżbieta Szumska, Beata Ślęzak, Żaneta Śniadek, Teresa Wiśniewska, Anna Wojciechowska, Elżbieta Woźniak.

Niestety, nie wszyscy autorzy obrazów i fotografii pokazywanych na wystawie w Bramie Wałowej mogli być na wernisażu. Choroby i kwarantanny zrobiły swoje. Wśród nieobecnych była też prezes SSMSP Brama Ludmiła Sabadini, choroba której nie pozwoliła na uczestnictwo w tym dorocznym wydarzeniu i to w roku jubileuszu stowarzyszenia.

Uroczystość prowadził Robert Sabadini, który przedstawił obecnych na wernisażu twórców prac, co spotkało się z oklaskami publiczności.

W czasie uroczystości SSMSP Brama nadało: Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji sp. z o.o., Janowi Gumule – prezesowi MPK, Drukarni Pares II, właścicielom tej drukarni – Renacie Świrbut i Markowi Stefańskiemu oraz Krzysztofowi Kopackiemu – byłemu dyrektorowi Książnicy Stargardzkiej – tytuł Mecenasa Kultury i Sztuki „za zaangażowanie i wsparcie działań stargardzkiego środowiska twórców i artystów plastyków”.

– Życzę, aby ten rok był płodny i dawał satysfakcję ze swych artystycznych dokonań – mówiła Iwona Wiśniewska, starosta stargardzki.

– Cieszę się, że mieszkańcy mają okazję oglądać tu waszą twórczość. Wnosicie piękną wartość w życie naszego miasta – powiedział prezydent Rafał Zając i dodał, uśmiechając się: – Z okazji waszego jubileuszu w tym roku zaczniemy remont amfiteatru i zakończymy remont Książnicy.

Starosta i prezydent otworzyli wystawę. To był sygnał do zwiedzania ekspozycji, wspólnych zdjęć i poczęstunku.

Tradycyjnie odbyła się loteria, gdzie „sierotką” była córka prezydenta. Mimo że nie patrzyła na losy, i mieszała je, traf chciał, że wylosowała numer losu taty. Ale prezydent nie przyjął wygranej i – ku wielkiej radości zebranych – losowanie zostało powtórzone. Do wygrania były 2 obrazy – trafiły do rąk bywalczyń wystaw w Bramie Wałowej.

Oprawę muzyczną zapewnił Piotr „Piterski” Huegel, który wystąpił z minirecitalem piosenek Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego „Strofki na gitarę”.

Wystawa czynna jest jeszcze do 20 lutego br.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Wygrali mimo postoju w środku meczu
Następny artykułŻeby inni odkryli STARgard     


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj