Młodzieżowy Zespół Doradczy. Chcą działać i zmieniać nasze miasto

0

Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard zainaugurował kolejną kadencję. Dla niektórych uczniów to początek działalności samorządowej, a dla innych – jej kontynuacja. Na pierwszym spotkaniu członkowie MZD PMS m.in. wybrali prezydium IX kadencji i przedstawili pierwsze plany na najbliższą przyszłość.

– Cieszę się, że młodzi ludzie ze Stargardu chcą tutaj działać. Ich postawa może być przykładem dla innych. Chcą zmieniać nasze miasto i udowadniają, że to możliwe. Życzę im wielu sukcesów i wartościowych pomysłów, które wzbogacą Stargard. Z naszej strony, jak zawsze, mogą liczyć na wsparcie – mówi prezydent Rafał Zając.

Młodzieżowy Zespół Doradczy działa w naszym mieście od 2013 r. Jego członkami są uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Aby dołączyć do MZD, należy zgłosić się do opiekuna samorządu uczniowskiego w konkretnej placówce. Działalność zespołu jest szeroka – organizuje konkursy, spotkania, działa w internecie – prowadzi tam m.in. facebookową grupę #MłodziStargard, na której jest już ponad 230 osób. MZD angażuje się też w działania ekologiczne.

W inauguracyjnym spotkaniu z młodymi ludźmi wzięła udział także zastępca prezydenta Ewa Sowa.

– Członkostwo w Młodzieżowym Zespole Doradczym to wyróżnienie, ale także wyzwanie. Głos MZD jest ważny, bo wypowiada się w imieniu swoich koleżanek i kolegów.

Na czele IX kadencji MZD stanęła Zofia Bochenek, wiceprzewodniczącą została Aleksandra Stachera, a sekretarzem – Kamila Ciniawska. Młodzi ludzie są pełni zapału do pracy. Już planują najbliższe działania i zachęcają do obserwowania ich w mediach społecznościowych – na Facebooku i na Instagramie (@mzd.stargard).

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSupernowoczesny robot do operacji neurochirurgicznych już w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie
Następny artykułZUS. Więcej dla emerytów i rencistów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj