Zaproszenie do świata Alicji: Obrazy wyrażają to, czego nie wyrażają słowa

0

W Galerii Sala 108 SCK trwa jeszcze wystawa prac Alicji Sosin pt. „Podróż wyobraźni”. Młoda, zdolna autorka prezentuje tam swoje ilustracje cyfrowe.

Na ogół wieku twórców nie podaje się przy informacjach, jak wyżej. Ale w tym przypadku jest to jak najbardziej zasadne, gdyż w dniu wernisażu Alicja kończyła 18 lat. A samo otwarcie ekspozycji stało się rodzinnym świętem jubilatki z licznym udziałem gości.

Połączenie prezentacji prac z urodzinową imprezą było pomysłem rodziców Alicji. Udało się jedno i drugie. Tata Kamil dbał o gości, a Alicja przyjmowała życzenia, kwiaty i prezenty. I bardzo chętnie opowiadała o swoich pracach – ale w bezpośrednim kontakcie z osobami zainteresowanymi jej ilustracjami.

W zapowiedzi wystawy autorka napisała: „Obrazy przedstawiają historie, które krążą w mojej głowie. Dzięki nim wyrażam to, czego nie wyrażają słowa, pokazując światu moją wyobraźnię. Poprzez moje prace chcę inspirować i wpływać pozytywnie na wyobraźnie innych”.

– Oszałamiająca gra kolorów w pracach Alicji. Do tego nieoczywiste i nie od razu widoczne detale, o których potrafi ciekawie mówić. Warto zajrzeć do sali 108 – dzielił się swoimi wrażeniami jeden ze zwiedzających.

Nawiązując do tytułu ekspozycji, tata Alicji podzielił się refleksją: – Podróżujemy, odkrywamy światy, poznajemy ludzi, odnajdujemy siebie, szukamy inspiracji. Te rzeczy zostają w nas, tworząc miejsce dla fantazji. Zapraszamy do świata Alicji.

Wystawa będzie czynna do końca lutego.

Bożena Kuszela

fot. mak

Poprzedni artykułTropem Wilczym 2022 – zapisy trwają
Następny artykułPrzybędzie policyjny wóz na placu zabaw przy Armii Krajowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj