Édith Piaf dla Majki Cierockiej w 2. rocznicę śmierci

0

W piątek 4 marca o godz. 12:00, tuż po odegranym tradycyjnie hejnale Stargardu z balkonu barokowej kamienicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego, popłynie francuska melodia utworu „Non, Je ne regrette rien” [Niczego nie żałuję]. Wykona ją Piotr Ksiądz, trębacz, który w 2019 r. towarzyszył artystce po raz ostatni na scenie podczas jej benefisu.

Kompozycja wykonana przez Édith Piaf była jednym z ulubionych utworów Majki Cierockiej.

W taki sposób Młodzieżowy Dom Kultury wraz z przyjaciółmi i mieszkańcami w samym sercu Stargardu uczci pamięć ikony stargardzkiej kultury w 2. rocznicę jej śmierci. Kolejny raz przy posadzonym drzewie pamięci Majki przy Portowej 3 zawisną symboliczne kapelusze.

Maria „Majka” Cierocka w latach 1984-2011 związana była z Młodzieżowym Domem Kultury jako instruktorka teatralna. Była inicjatorką niezliczonych przedsięwzięć kulturalnych w naszym mieście. Spod jej skrzydeł wyfrunęli aktorzy teatralni i telewizyjni znani w całej Polsce. Tworzyła scenariusze i reżyserowała spektakle teatralne. Była pomysłodawczynią warsztatów aktorskich dla dzieci i młodzieży. Projekty jej autorstwa zawsze wzbudzały duże zainteresowanie. W jednym z wywiadów powiedziała: „Nasze życie jest spełnione wtedy, jeżeli człowiek pozostawi po sobie jakiś ślad. Ja uważam, że taki pozostawiłam”.

(r)

fot. Maciej Dura-Pomarański (2016)

Poprzedni artykuł81-letnia stargardzianka ofiarą oszustów metodą „na policjanta”
Następny artykułStary cmentarz – przewidywany termin otwarcia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj