Wojewoda: Zmiana zasad rozlokowania obywateli Ukrainy przybywających na teren województwa

0

Wczoraj (7.03.) starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, wicestarosta Łukasz Wilkosz i członek zarządu Irena Agata Łucka wraz z Robertem Szaumanem – pełnomocnikiem starosty ds. uchodźców wzięli udział w telekonferencji zorganizowanej przez wojewodę zachodniopomorskiego. Tematem spotkania był kryzys uchodźczy w związku z atakiem Rosji na Ukrainę.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wojewodę, zmianie ulegną zasady rozmieszczania przybywających na teren województwa obywateli Ukrainy, tj. stopniowego odchodzenia od przyjmowania uchodźców w hotelach czy pensjonatach na rzecz kwater prywatnych i lokali komunalnych, np. świetlic gminnych.

Działania te powiązane będą ze wsparciem finansowym podmiotów, w szczególności osób fizycznych, które zapewnią zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy – uchodźcom z powodu działań wojennych prowadzonych na terytorium ich ojczyzny.

– Wobec powyższego podmioty, w tym osoby dysponujące wolnym lokalem mieszkalnym lub mogące zapewnić schronienie osobom przybyłym z Ukrainy – proszone są o kontakt w tej sprawie z urzędem gminy, na terenie której taka pomoc mogłaby być udzielona – informuje starostwo na FB powiatu.

Zapowiedziana przez wojewodę zmiana zasad rozlokowania uchodźców związana jest z dużą liczbą osób uciekających przed działaniami wojennymi.

Od 24 lutego br. granicę polsko-ukraińską przekroczyło już ponad milion osób.

(r), fot. – źródło: FB Powiat Stargardzki

Poprzedni artykułArtur Haftman grał z okazji urodzin Chopina dla członków rodziny królewskiej
Następny artykułUwolnij się od przemocy w rodzinie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj