Będzie nowoczesny sprzęt i lepsze połączenie ze strażą pożarną

0

Tegoroczne wichury spowodowały wiele strat w całym mieście. Uszkodzone dachy, połamane drzewa, nieprzejezdne ulice, awarie prądu – ze wszystkim tym mierzyli się strażacy. To właśnie oni najczęściej pomagali stargardzianom, którzy zmagali się ze skutkami wichur. Aby usprawnić przyjmowanie zgłoszeń od mieszkańców miasto zakupi nowoczesny sprzęt dla straży pożarnej. Wyda też pieniądze na duży agregat prądotwórczy.

Łączność jest bardzo ważna szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Nagłe duże awarie prądu, anomalie pogodowe, niespodziewane zdarzenia – w takich momentach strażacy odbierają nawet kilkaset telefonów dziennie. Ostatnie wichury pokazały, że trzeba inwestować w usprawnianie całego systemu przyjmowania i obsługi zgłoszeń. Dlatego 130 tys. zł z budżetu miasta pozwoli na zakup strażakom nowoczesnego sprzętu i zainstalowanie go w jednostce

Prezydent Rafał Zając zdecydował także o zakupie agregatu prądotwórczego. To urządzenie o bardzo dużej mocy. Podczas dłuższych przerw w dostawie prądu zabezpieczy obiekty użyteczności publicznej. Na ten cel z budżetu Stargardu pójdzie 100 tys. zł.

Dodatkowo nasi strażacy dostaną od miasta odkurzacz i osuszacz powietrza – sprzęt przydatny przy silnych opadach deszczu i lokalnych podtopieniach. Urządzenia o łącznej wartości ponad 17 tys. zł posłużą do odpompowania wody m.in. ze szkół, przedszkoli, placówek kultury i ochrony zdrowia.

(r)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykuł„Portrety miast” Marleny Witkowskiej-Rypiny
Następny artykułPodlota zostaw w spokoju


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj